Proti Aarhusu dva rozdílné poločasy a prohra na penalty | SK Slavia Praha

Proti Aarhusu dva rozdílné poločasy a prohra na penalty

3:4p
(0:2)
přát., 1. 2. 2020, Lagos, Portugalsko
SK Slavia Praha - AGF Aarhus (Dán.)
V prvním přípravném duelu na soustředění v Portugalsku sešívaní remizovali s Aarhusem 3:3, v penaltách pak zvítězil tým z Dánska.

Na první gól utkání se nečekalo dlouho, do vedení šel však Aarhus. Benjamin Hvidt unikl obraně sešívaných, sám před Přemyslem Kovářem ještě posunul míč na Jakoba Ankersena, který uklidil míč do branky. Další velkou příležitost měl opět dánský celek, centr ze strany chytře sklepnul Patrick Mortensen přesně na Bjorna Blumeho, který ale své zakončení nenasměroval mezi tři tyče.

Slavia poprvé vážněji ohrozila branku ve 24. minutě. Stanislav Tecl dostal přihrávku za obranu, následně ještě přihrával pod sebe na Petra Ševčíka, patičkou posunul míč k nohám Nicolae Stancia, jehož ránu ale obrana zblokovala.

Ve 33. minutě šel Aarhus do dvoubrankového vedení. Na centr ze strany si naskočil Munksgaard a přesnou hlavičkou k tyči zvýšil na 2:0 pro dánského soupeře. V závěru první půle se po rohu dostal k hlavičce Michal Frydrych, který ale mířil nad.

Do druhého poločasu nastoupila kromě Přemysla Kováře a Tomáše Holeše zcela odlišná sestava.

Už po třech minutách na hřišti se prosadil navrátilec z hostování Petar Musa, který se za velkým vápnem dostal k míči a parádní bombou k tyči nedal brankáři šanci.

O minutu později už to bylo ale opět o dvě branky, když svou druhou trefu v zápase přidal Jakob Ankersen. V 54. minutě se prosadil Petar Musa podruhé, tentokrát využil obrovské chyby brankáře Aarhusu a v poklidu snížil na 2:3.

Srovnáno bylo v 60. minutě, kdy Patrik Hellebrand krásnou přihrávkou našel za obranou Daniela Koska, který přesným zakončením k tyči srovnal skóre zápasu. Sešívaní měli ve druhém poločase mnohem více ze hry, v závěru utkání mohl rozhodnout Oscar Dorley, který ale ve velké šanci trefil tyč.

Zápas se hrál v rámci turnaje Atlantic Cup, ve kterém se v případě nerozhodného výsledku zahrávají pokutové kopy. V penaltovém rozstřelu byl úspěšnější Aarhus.

3:4p

I. poločas: Kovář – Coufal, Frydrych, Kúdela, Holeš – Masopust, Ševčík, Traoré, Stanciu, Olayinka – Tecl

II. poločas: Kovář – Holeš, Takács (74. Toula), Zelený, Bořil – Oscar, Červ, Kosek, Hellebrand, Provod – Musa