Provodův gól přispěl k výhře nad Slováckem | SK Slavia Praha

Provodův gól přispěl k výhře nad Slováckem

3:0
(2:0)
9. kolo, 14. 9. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko
Sešívaní zvládli návrat na ligové trávníky po reprezentační pauze a porazili v 9. kole FORTUNA:LIGY Slovácko 3:0. První gól v červenobílém si připsal Lukáš Provod.

Po reprezentační přestávce se sešívaní vrátili do ligového tempa domácím utkáním proti Slovácku. V devátém kole FORTUNA:LIGY od úvodních minut nastoupila i staronová posila Slavie Jakub Hora, který se postavil na pravý kraj záložní řady. Další ofenzivní posila Lukáš Provod začal utkání na lavici náhradníků.

Na první šanci utkání nemuseli sešívaní dlouho čekat. Na středu hřiště byl v 6. minutě faulován Nicolae Stanciu a slávisté dostali výhodu volného kopu, kterého se zhostil Josef Hušbauer. Ten svým centrem přesně našel hlavu Milana Škody, který donutil Porcala k zákroku na bližší tyči. Míč se ještě odrazil před Davida Hovorku, ale ten nezamířil přesně.

Jako další mohl branku hostí ohrozit po přesném centru Ondřeje Kúdely za obranu Nicolae Stanciu. Míč si ukázkově zpracoval, ale vystřelil vysoko nad. Naštěstí ho to nemuselo příliš mrzet, rozhodčí už měl praporek z důvodu ofsajdového postavení nad hlavou.

V 19. minutě už ale fanoušci důvod k radosti měli. Josef Hušbauer chtěl sklepnutím hrudí připravit střeleckou pozici pro Jakuba Horu, ale díky sérií odrazů od obránců hostí uvolnil sám sebe. Tváří v tvář Porcalovi z úhlu nezaváhal a obloučkem do šibenice otevřel skóre zápasu – 1:0 pro Slavii!

Slavie hru kontrolovala a soupeře k ničemu nepouštěla, a tak přišel ve 30. minutě zaslouženě další gól. Na začátku celé akce byla dalekonosná kolmice z dílny Nicolaeho Stancia, která na pravé straně uvolnila v náběhu Vladimíra Coufala. Ten obratem našel Jaroslava Zeleného, který neváhal vypustit přízemní střelu. Porcal sice míč dokázal vyrazit, ale jen k nohám Vladimíra Coufala, který míč nasměroval do odkryté branky – 2:0!

Vedení sešívaných mohl navýšit Milan Škoda z rohu, kdy orazítkoval hlavou tyč. Více štěstí neměl ani Nicolae Stanciu o pár minut později z přímého volného kop. Míč z extrémního úhlu jen napálil to břevna. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Stejně jako skončil poločas první, začal i ten druhý. Sešívaní měli na hřišti jasnou převahu, ze které pramenily nebezpečné situace. Ve 49. minutě Josef Hušbauer perfektně k úniku jeden na jednoho vysunul Petera Olayinku, ale ten v končené fázi nezamířil vůbec přesně. Navýšit vedení mohl v 54. minutě po centru Vladimíra Coufala hlavou Jaroslav Zelený, ale Porcal svůj tým poněkolikáté podržel reflexivním zákrokem na čáře!

Hra se v druhé polovině poločasu uklidnila a výjimku tvořila pouze šance příchozího Stanislava Tecla, kterému vystavila stopku rukavice Porcala.

Kapitulovat musel ale už o pár chvil později při střele Lukáše Provoda zpoza vápna, kterému stačilo pouhých devět minut na hřišti, aby otevřel svůj gólový účet. Asistoval Jakub Hora – 3:0!

Závěr utkání si Slavia pohlídala a dokráčela si k hladké výhře 3:0! Jako další čeká slávisty první utkání skupiny Ligy mistrů na hřišti milánského Interu, které se odehraje v úterý od 18:55.