První výhra pod novým trenérem přišla proti Liberci | SK Slavia Praha

První výhra pod novým trenérem přišla proti Liberci

1:0
(0:0)
6. kolo, 19. 9. 2016, Eden Arena
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec
Branky: <b>Branka:</b> 60. Škoda<br> <b>ŽK:</b> Mingazov<br> <b>Rozhodčí:</b>Hrubeš - Ratajová, Arnošt
PRAHA/EDEN ARENA - Sešívaní si připsali první vítězství pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého. Ve tvrdém utkání proti Liberci si Slavia vytvořila řadu šancí, zápas ale rozhodla jediná trefa ze 60. minuty, jejímž autorem byl útočník Milan Škoda.
Jako první se dostával do šance Slovan, když už v osmé minutě posílal Karafiát mezi dvojici našich stoperů Egona Vůcha, před ním ale na poslední chvíli dobře zasáhl Deli. Následná Folprechtova střela pak skončila daleko vedle branky.

O chvíli později posílal míč z přímého kopu do vápna Hušbauer, Ngadeu hlavičkoval na zadní tyči zpět do vápna, kde se k míči jen těsně nedostal Milan Škoda.

K dalšímu ohrožení branky se slávisté dostali až po 25 minutách hry. Nejdříve se do Mingazovova centru opřel hlavou Škoda, míč ale poslal jen do rukavic gólmana Dúbravky. Zhruba o půlminutu později zakončoval stejný hráč po rychlém brejku a centru Zmrhala, branku ale v souboji zhruba o metr přestřelil.

Na druhé straně poslal na Pavlenku nepříjemnou střelou Ondřej Karafiát, náš gólman si ale s plachtícím pokusem zpoza vápna poradil.

Chvíli před poločasem pálil efektně z otočky Milan Škoda, Dúbravka si ale s jeho pokusem poradil. Obrovskou šanci měl pak ve 41. minutě Jan Mikula. Ten si z pravé strany seběhl do vápna, využil dobrého odclonění od Milana Škody, převzal vysoký balon a octl se zcela sám před gólmanem Dúbravkou, levačkou ale poslal míč jenom do tyče liberecké branky.

V poslední minutě první půle se ve druhé stoprocentní šanci octl tentokrát Mingazov, který po Zmrhalově centru hlavičkoval na malém vápně, Dúbravka ale jeho střelu reflexivně vyrazil nad břevno.

I druhou půli začala Slavia lépe. Barák, který nahradil van Kessela, nejprve z nebezpečného přímého kopu mířil jen do zdi, po následném rohu ale hlavičkoval těsně vedle tyče Milan Škoda. Na druhé straně musel být ve velké zimě pozorný i brankář Pavlenka, kterého dalekonosnou střelou z přímého kopu prověřil Ondřej Karafiát.

Slavia svoji smůlu prolomila až v 60. minutě. To se po Zmrhalově rohu míč dostal na zadní tyč, Josef Hušbauer ho vrátil před bránu a Milan Škoda prostřelil hradbu těl před sebou. Hned za minutu to mohlo být o dvě branky, když rozhodčí nechat hru běžet po jednom z ostřejších soubojů, na konci akce ale Barák z pěti metrů přestřelil odkrytou branku.

Po inkasované brance se Liberec tlačil dopředu, větší šanci si ale vytvořit nedokázal a největší problémy tak Pavlenkovi nadělal Karafiátův centr, který před malým vápnem tečoval Mikula. Naopak na druhé straně se Slavii otevíral prostor k brejkům. V tom nejslibnějším mohl Mihalík přihrávat Škodovi, volil ale zakončení a Dúbravka si s jeho tečovaným pokusem poradil.

Sešívaní tak zaznamenali první vítězství pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého, největší test je ale čeká už v následujícím zápase. V neděli je od 15:30 čeká na Letné pražské derby se Spartou.