První výhra v Tipsport lize. Slavia porazila Žižkov | SK Slavia Praha

První výhra v Tipsport lize. Slavia porazila Žižkov

3:2
(2:1)
T liga, 22. 1. 2014, UMT Eden
SK Slavia Praha - FK Viktoria Žižkov
Branky: <b>Branky:</b> 4. Piták (z pen.), 45. Škoda, 51. Vyhnal – 12. Voltr, 46. Redzepi<br> <b>ŽK:</b> Škoda - Šťastný
PRAHA/EDEN – Slavia po návratu ze soustředění na Kanárských ostrovech nastoupila k poslednímu zápasu ve své skupině Tipsport ligy. Nad Žižkovem dvakrát vedla, dvakrát se ale soupeři podařilo skóre srovnat. Rozhodujícím byl tak až gól Pavla Vyhnala na 3:2.
Na rozdíl od předchozích zápasů, ve kterých se v dresu Slavie představili hlavně hráči juniorky a dorostu, nastoupili sešívaní tentokrát od začátku se silnou sestavou, ve které nechyběly zimní posily Necid, Vošahlík a Piták. A právě Karel Piták se ve čtvrté minutě postavil k pokutovému kopu po faulu na Vošahlíka a s přehledem poslal Slavii do brzkého vedení.

Žižkovu se ale podařilo vyrovnat už ve 12. minutě, kdy střelou z levé strany ke vzdálenější tyči překonal Čontofalského Radek Voltr.

V první půli se hrál vyrovnaný fotbal, k další šanci se až po půlhodině dostal Milan Škoda, který se dostal ve vápně k odraženému míči, z voleje ho ale poslal nad branku. Ještě větší příležitost poslat sešívané znovu do vedení měl ve 40. minutě opět Piták, ke kterému se míč dostal po několika odrazech ve vápně, střelec prvního gólu ale trefil z malého vápna jen ležícího gólmana Boháče.

Slavia tak šla do vedení 2:1 až minutu před přestávkou. Po Necidově sražené střele se kopal roh, na Korešův centr vyskočil na přední tyči nejvýše Milan Škoda a s pomocí teči jednoho z bránících hráčů dostal míč do sítě. Góly nakonec orámovaly přestávku z obou stran, minutu po přestávce dostala možnost rohového kopu prozměnu Viktoria a Podrazkého centr poslal do sítě Redzepi.

Poslední slovo si ale nechali sešívaní, kteří na druhý poločas poslali na hřiště omlazenou sestavu, ve které nechyběla ani nejčerstvější posila Joseph Mensah a stoper Tomáš Souček, který nastoupil místo Martina Dobrotky. Toho trenér v zápase na umělé trávě šetřil. V 51. minutě napřáhl zpoza vápna Bazal, brankář Boháč jeho střelu neudržel, důrazný Pavel Vyhnal dorážel a Slavia vedla 3:2.

Červenobílí hru výrazně zrychlili a o šest minut později mohl po jednom z brejků navýšit skóre Prošek, po Dostálově pasu ale pálil v rychlosti z voleje nad. Diváky pak ještě rozehřála další Proškova střela v 63. minutě, s pěkným pokusem z otočky si ale gólman Žižkova poradil. Na druhé straně měl velkou šanci Martin Hurka, který je na Žižkově na testech ze Slavie, po zaváhání naší obrany ale mířil metr nad břevno.

Svou první branku mohl nakonec přidat i Joseph Mensah, když Šťastný v 84. minutě fauloval ve vápně Vyhnala, penaltu devatenáctiletého Ghaňana ale gólman Boháč vyrazil.

Slavia tak porazila Viktorii Žižkov 3:2 a zápas o umístění ji čeká v sobotu od 12 hodin v Edenu.
3:2

1. poločas: Čontofalský – Nitrianský, Škoda, Neves, Zmrhal – Gecov, Piták – Vošahlík, Koreš, Juhar – Necid
2. poločas: Černý – Dostál, Škoda, Souček, Tusjak – Gecov (73. Hrubý), Lička – Prošek, Bazal, Mensah – Vyhnal