První zápas roku přinesl prohru s Ústím | SK Slavia Praha

0:1
(0:0)
přát., 22. 1. 2020, Evžena Rošického
SK Slavia Praha - FK Ústí nad Labem
První utkání roku 2020 sešívaní prohráli na Stadionu Evžena Rošického s druholigovým Ústím nad Labem. Severočechům podlehli 0:1.

K prvnímu přípravnému utkání roku 2020 vyběhli sešívaní, kteří v minulém týdnu absolvovali kondiční soustředění ve španělské Marbelle, na Stadionu Evžena Rošického proti druholigovému Ústí nad Labem, jenž drží v tabulce druhé nejvyšší soutěže sedmou pozici.

Trenér Jindřich Trpišovský chtěl v utkání rozložit síly mezi většinu současného kádru, a tak Slavia nastoupila v netradiční sestavě. Příležitost se ukázat dostal třeba mladý Jakub Křišťan, fanouškům se mohl také předvést novic Patrik Hellebrand a ve středu zálohy se vedle něj postavil Oscar Dorley, kterého Slavia stáhla z hostování v Liberci. Branku pak kryl Přemysl Kovář.

Slavia na promrzlém strahovském stadionu od prvního hvizdu rozhodčího Klímy držela míč a bylo vidět, že se hráči na první přípravný duel těšili. Dvěma povedenými střelami se hned v úvodu první půle blýskl Oscar Dorley, ale oba pokusy zblokovala obrana Ústí, v níž mimo jiné figuroval i mladý slávistický stoper na hostování Tomáš Vlček. I severočeši ale zahrozili, to když Drame trefil tyč Kovářovi branky.

Na hřišti ale jinak vládla Slavia, která se ve 24. minutě utkání dočkala i první opravdu velké příležitosti. V malém vápně se po delším tlaku Slavie ocitl tváří v tvář brankáři Júsuf, ale zvolil spíše silové řešení a míč poslal v pádu vysoko nad. O pět minut později měl ale stejný hráč příležitost na reparát. Z velké dálky se Júsuf postavil k zahrávání volného přímého kopu, tentokrát i trefil prostor mezi třemi tyčemi, ale brankář Plachý ránu vyrazil na roh.

Bohužel pro Slavii začalo v druhé části první půle hrát i Ústí, které se díky rychlým protiútokům a často i chybám sešívané obrany dostávalo do šancí. Tu největší měl pravděpodobně Bassey, který ve 33. minutě orazítkoval spojnici Kovářovy branky. Ještě před ním ale po rohu Lukáše Provoda mířil hlavou do tyče Jaroslav Zelený.

Zbytek první půle se pak na hřišti odehrával spíše boj bez větších příležitostí, a proto oba týmy odešly po pětačtyřiceti minutách do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhé půle vyslala Slavia zcela novou jedenáctku hráčů, kterou odzadu dirigoval mladý Jakub Markovič a představili se v ní ti zkušenější hráči jako Vladimír Coufal, Lukáš Masopust, Nico Stanciu nebo Tomáš Souček. Nechyběly ani opory obrany jako Ondřej Kúdela nebo Ladislav Takács. Příležitost se ukázat mezi nejlepšími dostal i mladý Daniel Kosek na levé straně obrany.

Díky čerstvé krvi bylo na hřišti hned vidět, že je sestava pro druhou půli ochotná okamžitě něco udělat s nelichotivým bezbrankovým stavem, což už v 50. minutě hodlal napravit Peter Olayinka. Ve vápně se dostal k odraženému centru od Nica Stancia, ale pálil vedle.

Velkou příležitost ke skórování měl i samotný Nicolae Stanciu, ale jeho ránu z přímého kopu přibližně dva metry za hranicí velkého vápna kryl brankář Ústí nad Labem. V 57. minutě Ladislav Takács skvěle vyslal do samostatného úniku Petera Olayinku, ale ten byl dobře strážen obráncem, dostal se z ideálního úhlu pro střelu a zamířil vedle.

Další velkou šanci měli slávisté v 67. minutě, kdy po pravé straně dobře unikl Vladimír Coufal, dobře nacentroval na zadní tyč, kde skvěle našel Petra Ševčíka, ale ten z úhlu mířil pouze do boční sítě branky. Deset minut poté, v 77. minutě, pálil téměř dokonale z otočky Nicolae Stanciu, ale tomu, aby míč skončil v síti, zabránilo břevno.

V závěru druhého poločasu pak ale přišla pro Slavii velká pohroma. Jednu z ojedinělých šancí Ústí nad Labem dobře využil v 79. minutě Michal Bílek, dobře se zorientoval ve vápně, překonal Jakuba Markoviče a hosté šli rázem do vedení.

Šanci srovnat stav měl v 87. minutě Tomáš Souček po centru Petera Olayinky, ale z voleje mířil vysoko nad bránu. Stejně tak to dopadlo, když stejný hráč pálil o pár minut později. Ani pokus Lukáše Masopusta v nastavení brankou neskončil.

Více se toho bohužel na Stadionu Evžena Rošického neodehrálo a Slavia tak do herní části zimní přípravy vstoupila prohrou 0:1.

0:1

I. poločas: Kovář – Holeš, Frydrych, Zelený, Bořil – Křišťan, Traoré, Hellebrand, Oscar, Provod – Júsuf II. poločas: Markovič – Coufal, Kúdela, Takács, Kosek – Masopust, Ševčík, Souček, Stanciu, Olayinka – Tecl