První zápas s Genkem gól nepřinesl | SK Slavia Praha

0:0
(0:0)
Evropská liga, 14. 2. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - KRC Genk
Slavia se po jedenácti letech vrátila do jarní části Evropských pohárů, v duelu s Genkem se ani jeden z týmů gólově neprosadil.

Do prvního zápasu proti Genku vyslal trenér Jindřich Trpišovský sestavu velmi podobnou té, která se objevila v předchozím zápase proti Teplicím. Jedinou výjimku představoval Miroslav Stoch, který naskočil do hry místo Petera Olayinky.

Zápas začal ve vysokém tempu a k první šanci se dostali slávisté v páté minutě. K odraženému míči se dostal před vápnem Miroslav Stoch a ihned prověřil brankáře. Jeho střela ovšem nebyla příliš umístěná a Vukovic si s ní poradil.

V bouřlivé atmosféře Edenu nechtěl ani jeden tým udělat chybu, a tak si diváci na další šanci museli počkat do 17. minuty, kdy se ke hlavičce po centru Josefa Hušbauera dostal Milan Škoda. Jeho pokus ovšem mířil nad branku soupeře. Svoji chuť si mohl spravit hned o dvě minuty později. Po ukázkové kombinaci se před vápnem uvolnil Milan Škoda a pohotově vystřelil, jeho přízemní střela ale pouze orazítkovala tyč.

Do velké šance se po brejku dostal ve 32. minutě i soupeř. Ondřej Kúdela nedokázal v souboji s Trossardem míč uklidit do bezpečí a ten tak postupoval vápnem k brance Ondřeje Koláře. Jeho následný obstřel naštěstí pouze orazítkoval slávistickou tyč a skóre se tak neměnilo. V prvním poločase často okopávaný Miroslav Stoch mohl všechny šrámy soupeři oplatit ve 34. minutě. Z hranice vápna se odhodlal ke střele na vzdálenější tyč, jeho projektil ale proplachtil o malý kus vedle tyče. Více se toho v prvním poločase nestalo a skončil tak bezgólově.

Do druhé půle vstoupily oba týmy beze změn a jako první se dočkala šance Slavia. Dlouhou přihrávkou z přímého volného kopu vybídl Josef Hušbauer k postupu po levé straně Jana Bořila. Ten se nerozpakoval a míč poslal ihned před bránu. Po sklepnutí od Jaromíra Zmhrala se v nadějné pozici ocitl kapitán Milan Škoda, ale střela z voleje mu nesedla a brankář ji bez problémů lapil.

K první změně se Jindřich Trpišovský odhodlal po 60 minutách, kdy Jaromíra Zmhala na křídle vystřídal Peter Olayinka. Dal o sobě hned znát o několik chvilek později, kdy nízkým centrem míč naservíroval Milanu Škodovi. Vukovic však jeho pokus dokázal vyrazit na roh.

Kapitán slávistů branku hostí ohrozil opět v 72. minutě, kdy ho svým pasem z pravé strany našel Vladimír Coufal. O malou chvíli později museli domácí po ztrátě míče čelit velké šanci soupeře. V situaci jeden na jednoho se však naštěstí Ondřej Kolář zaskvěl výtečným zákrokem a nepřipustil radost hostí.

Po vyhraném osobním souboji se Slavia dostala do úniku, který se rozhodl zakončit střelou ze střední vzdálenosti Alex Král, neměla ovšem patřičnou přesnost a mířila nad branku. Další šance se červenobílí dočkali po důrazu Petera Olayinky, který připravil bránícího hráče o míč a ve vápně našel Micka van Burena, který však nezamířil přesně. Před samotným závěrem dostali sešívaní ještě jednu možnost ke skórování, Peter Olayinka si však s vysokým míčem ve vápně neporadil.

Více šancí ke skórování více než 18 tisíc fanoušků v Edenu nevidělo. Oba týmy se tak rozešly bez branek a o postupu do osmifinále Evropské ligy se rozhodne příští týden v Belgii.