S Brnem bez branek. Juniorka doma remizovala 0:0 | SK Slavia Praha

S Brnem bez branek. Juniorka doma remizovala 0:0

0:0
(0:0)
5. kolo, 23. 8. 2015
SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno
Branky: <b>ŽK:</b>Broukal, Kuchta, Kenia – Kučera, Bednář<br> <b>Rozhodčí:</b> Černý – Mencl, Dobrý
PRAHA/XAVEROV - Slávistická juniorka sice stále drží neporazitelnost, v souboji s Brnem se ale musela spokojit pouze s jedním bodem za bezbrankovou remízu.
Sešívanou juniorku čekala v pátém kole Zbrojovka Brno a slávisté vstoupili do utkání aktivněji. Snažili se hrát kombinačně a soupeře nepouštět do větších příležitostí.

Kuchta šel po deseti minutách hry sám na brankáře, ten ho ale dobře pokryl. Vážněji Slavia zahrozila ve dvanácté minutě, když Kenia naservíroval míč Batkovi a ten levačkou vypálil. Brankář hostí Záleský ale jeho střelu vyrazil.

Do šance se pak dostali také hosté, po necelé půl hodině hry využil chyby obránce Šembera, nacentroval na Štrombacha, s jeho hlavičkou si ale gólman Řehák poradil.

Sešívaným se ale nepodařilo dotáhnout útočné akce do zdárného konce. Veselý dostal přihrávku za obranu a mohl sám obejít brankáře, ten ale míč zachytil. Ani spolupráce Kocourka s Keniou ke gólu nevedla, před Gilianem odhlavičkoval centr obránce.

Začátek druhého poločasu nebezpečnější akce nepřinesl, až v 57. minutě nabil Kuchta Fotrovi, tomu se ale nepodařilo propálit blokující obránce. Ani o deset minut později nedokázal Fotr přesně usměrnit Valentovu nahrávku. Ten o minutu později sklepl míč pro Kuchtu a ten napálil tyč Záleského branky.

V 72. minutě našel Fotra přesným pasem Kocourek, Fotr ale zakončoval nepřesně. Na opačné straně hřiště musel zasahovat i Řehák, následný střelecký pokus Marka Vitra byl už nepřesný.

V natavení druhého poločasu mohli slávisté rozhodnout, Kocourkova krásná rána ale těsně vedle levého růžku branky. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou.

Juniorku čeká 31. srpna odvěký rival Sparta, zápas začíná ve 13:00.

Komentář trenéra Pavla Řeháka: Myslím, že to byl oboustranně kvalitní zápas, ale bohužel nejsem spokojený, protože na ukazateli skóre svítí na naší straně 0. Do šancí jsme se dostávali, někdy chyběl větší důraz, musíme být hladovější a donést to do brány. Pořád máme problémy v přechodové fázi, kde lehce ztrácíme balony. Začali jsme víc trénovat s hráči, co přišli z devatenáctky, a myslím, že se budeme zlepšovat. Chtěli jsme vyhrát, abychom šli do derby se stejným počtem bodů, výsledkově se nám jinak začátek soutěže povedl, herně ještě máme co zlepšovat.