7:0
(2:0)
přát, 14. 2. 2017
SK Slavia Praha - FK Slavoj Vyšehrad
Branky: <b>Branky: </b>2. Mešanovič, 41. Sýkora, 50. a 58. Tecl, 59. a 89. van Buren, 73. Barák<br> <b>ŽK: </b> Winter<br> <b>Rozhodčí: </b>Franěk – Wilczek, Šimáček<br>
PRAHA/EDEN ARENA – Sešívaní sehráli generálku na ligu doma na hlavním stadionu. Proti Vyšehradu si s chutí zastříleli a zvítězili 7:0. Své premiérové branky v Edenu vstřelily i posily Stanislav Tecl a Jan Sýkora.
Červenobílí na aklimatizaci v chladném počasí zvolili pro generálku třetiligového soupeře. Do prvního zápasu na domácí půdě nemohli kvůli doléčování zranění zasáhnout jen Ruslan Mingazov a Dušan Švento, základní jedenáctku tak trenér Jaroslav Šilhavý vyslal do zápasu s dvěma útočníky.

Muris Mešanovič o sobě dal vědět hned v úvodu utkání, když ve druhé minutě po Ščukově přihrávce za obranu otevřel skóre střelou na zadní tyč. Červenobílá aktivita v následujících minutách k ohrožení Weberovy branky nevedla, i po čtvrt hodině hry pálil po Mešanovičově přihrávce z pravé strany Škoda jen nad branku.

Následně rozběhl Sýkora opět Mešanoviče, proti němuž musel až za vápno vyběhnout gólman Winter. Za svůj zákrok si vykoledoval žlutou kartu, Hušbauer ale míč ze standardky uklidil jen do rukavic vyšehradského brankáře.

Po dvaceti minutách hry se do útoku vydali také hosté, Madejův centr od levé lajny byl ale hodně nepřesný a Pavlenka tak nemusel vůbec zasahovat.

Na druhé straně se naopak musel činit Winter, který vytěsnil Mešanovičův centr jen na kopačky Zmrhala. Levonohý záložník pálil, ale jeho tečovanou střelu stihl na brankové čáře odvrátit Ježdík. Ve 25. minutě Sýkora narazil Mešanovčovi, jeho střelu ale Winter vytěsnil na rohový kop.

Po půl hodině hry si Milan Škoda na půlící čáře odstavil tělem obránce a vyrazil do ofenzivy. Místo zakončení zvolil křížnou přihrávku na nabíhajícího Mešanoviče, tomu ale skočil pod nohy Winter a míč lapil. Ščukově střele z dálky chyběla přesnost, Sýkorovu gólman Vyšehradu opět zpacifikoval.

Druhá branka tak přišla až ve 42. minutě. Po přihrávce Hušbauera dal svůj první gól v Edenu Jan Sýkora, který tvrdě vypálil z levé strany a míč zaplul ke vzdálenější tyči – 2:0.

Do druhého poločasu pak trenér vystřídal téměř celou jedenáctku, která v následujících minutách dokázala unaveného soupeře překonat hned pětkrát. Sešívaným se v 50. minutě podařilo přečíslit soupeře a Zmrhal předložil míč Stanislavu Teclovi, který ho uklidil do prázdné branky na 3:0.

Teclovi se v Edenu zalíbilo a zimní posila přidala vzápětí i svou druhou branku. V 58. minutě si sebral přihrávku za obranu a přesnou střelou na zadní tyč navýšil na 4:0. Pátý hřebíček do rakve Vyšehradu zatloukl hned po minutě Mick van Buren, který udělal kličku gólmanovi a skóroval.

Střelecké štěstí ho pak ale opustilo, když dvakrát za sebou trefil brankovou konstrukci. Po Čermákově centru břevno, po Teclově přihrávce tyč. V 73. minutě už ale padla sedmá branka. Součkův oblouček našel přesně hlavu Antonína Baráka, a ten se nemýlil.

Mick van Buren si v závěru zápasu ještě spravil chuť po nevydařených akcích, pas od Součka už do odkryté branky uklidil. Slavia tak porazila Vyšehrad 7:0 a v sobotu vstupuje v Edenu do jarní části ligy.
7:0

1. poločas: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Sýkora, Hušbauer, Ščuk, Zmrhal – Mešanovič, Škoda
2. poločas: Pavlenka – Bořil, Bílek, Lüftner (60. Žežulka), Flo (60. Mareš) – Alvir, Souček, Barák, Zmrhal (Čermák) – Tecl, van Buren