Sešívané béčko zvítězilo 4:1 nad Vltavínem | SK Slavia Praha

Sešívané béčko zvítězilo 4:1 nad Vltavínem

4:1
(3:0)
2. kolo, 18. 8. 2019, Xaverov
SK Slavia Praha B - Loko Vltavín
Sešívání porazili po brankách Michala Hoška, Jakuba Zeronika, Jiřího Janouška a Farida Nabiyeva Vltavín 4:1 a připsali si další tři body do tabulky ČFL skupiny A.

Celek Martina Hyského nastoupil k prvnímu domácímu utkání sezony na rozdíl od úvodního kola bez hráčů A-týmu. Slávistická rezerva si ale i bez nich poradila a předvedla proti Loko Vltavín dominantní výkon.

Hned v 7. minutě se sešívaní ujali vedení po rohovém kopu Daniela Koska. Na ten si ze všech hráčů v pokutovém území nejvýše vyskočil Michal Hošek a otevřel přesnou hlavičkou skóre zápasu druhého kola – 1:0 pro Slavii!

Slavisté soupeře na hřišti přehrávali a odměnou jim za to byl další gól z 19. minuty. Po zajímavé kombinační akci míč do pokutového území nacentroval Michal Hošek. Ten nakonec doputoval až ke kopačkám Jakuba Zeronika, který míč pohodlně doklepl do brány z bezprostřední blízkosti – 2:0!

Do šancí se dostávali ale i hosté. Jedna taková zajímavá akce byla přerušena faulem Michala Švece v pokutovém území a rozhodčí neměl jinou možnost než nařídit penaltu. K její exekuci se postavil Šípek, ale Jakub Markovič jeho úmysl přečetl a fantastickým zákrokem penaltu ve 29. minutě zneškodnil.

Hned vzápětí mohli sešívaní své vedení zvýšit, ale Farid Nabiyev po své sólové akci pouze nastřelil tyč.

Na další branku si tak museli sešívaní počkat až na závěr poločasu. Ve 41. minutě se Farid Nabiyev probil přes několik obránců a míč následně předložil Jiřímu Janouškovi. Na jeho první střelecký pokus Koblenc stačil, ale na dorážku užbyl krátký – 3:0 pro Slavii!

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Další branka sešívaných přišla v 58. minutě poté, co se Lukáš Červ protáhl středem hřiště a přesnou přihrávkou našel Farida Nabiyeva. Mladý útočník před gólmanem nezaváhal a střelou ke vzdálenější tyči zvýšil už na 4:0!

Korekce skóre přišla v 61. minutě, kdy po faulu Jakuba Markoviče dostal Vltavín možnost druhého pokutového kopu. K penaltovému puntíku se i tentokrát postavil Šípek, avšak nezaváhal jako v prvním případě a snížil na 4:1.

Zbytek utkání dohráli sešívaní v poklidu a skóre se už neměnilo. Po výhře 4:1 nad Loko Vltavín si tak sešívaní připsali další tři body do tabulky ČFL skupiny A!