1:5
(1:0)
EL, 1. 10. 2009
SK Slavia Praha - Lille OSC
Branky: Branky: 6. Belaid (z pen.) – 47. Suchý (vl.), 71. Frau, 85, 90. Gervinho, 88. Souquet. ŽK: Butelle, Dumont - Volešák.
EDEN/SYNOT TIP ARENA – Zápas dvou naprosto odlišných poločasů viděl ve druhém kole Evropské ligy pražský Eden. V první půli bojovnou a aktivní Slavii, ve druhé bezradný a odevzdaný výkon domácích.
EDEN/SYNOT TIP ARENA – Zápas dvou naprosto odlišných poločasů viděl ve druhém kole Evropské ligy pražský Eden. V první půli bojovnou a aktivní Slavii, ve druhé bezradný a odevzdaný výkon domácích. Skóre druhého poločasu 0:5 hovoří za vše a gól sešívaných z úvodu zápasu se vedle toho jeví jen jako lehké kosmetické vylepšení.

Slavia začala aktivně a svým presinkem dělala soupeři problémy. Už v šesté minutě vybojoval Šenkeřík míč, zamířil s ním směrem na branku a gólmanovi Butelleovi nezbývalo nic jiného, než našeho útočníka faulovat. K penaltě se postavil Belaid a s přehledem proměnil.

Druhý gól Slavia ale do poločasu nedala a hned po pauze přišel zřejmě klíčový okamžik utkání, když si Marek Suchý nešťastně srazil centr z pravé strany do vlastní branky.

Z prvního šoku se Slavia ještě stačila oklepat a odpověděla útočnou hrou a šancemi Jandy a Hlouška. Ke gólu to ale nevedlo a do otevřenější obrany se pomalu začínali prosazovat hosté. Vedoucí gól Lille vstřelil v 71. minutě Pierre Frau, když uklidil do sítě prodloužený výkop vlastního gólmana.

Od této chvíle byli slávisté jako opaření. Útočníci se nedostali do jediné šance, záložníci kazili přihrávky a obrana viditelně nestíhala rychlost, jakou se po hřišti proháněli hráči Lille.

Konečný nelichotivý výsledek ale přinesla až závěrečná pětiminutovka. V 85. minutě dal svou první branku po centru z pravé strany Gervinho, o tři minuty později se z téměř totožné akce trefil hlavou Souquet a zkázu rezignované Slavie dokonal v nastaveném čase opět Gervinho, jak jinak než po centru z pravé strany.

Se svěšenými hlavami šli hráči Slavie pod kotel svých fanoušků a vyslechli si od nich určitě velké množství námitek ke dnešnímu výkonu. Kapitán Marek Suchý si dokonce vzal mikrofon a osobně k fanouškům promluvil. Přesto došlo na tradiční děkovačku a slova „vždycky jsme s váma“ zněla před pondělním derby se Spartou obzvláště naléhavě.

„Pro nás je to hodně krutý výsledek. Nevyšel nám vstup do druhé půle, sami jsme vlastně skóre srovnali. Za stavu 1:1 jsme se ještě dostali do hry, měli jsme i slibnou šanci po standardní situaci. Šlo to určitě vyřešit lépe,“ komentoval utkání trenér Slavie Karel Jarolím

„Inkasovaná druhá branka byla asi klíčová. Soupeři jsme ale vedení nabídli sami, prohraný hlavičkový souboj a nechali jsme prostor před brankou bez zajištění.

Před třetí brankou jsme byli ve vápně soupeře a následoval rychlý protiútok, kdy jsme se nestačili vrátit. Naše hra byla naivní, šance měl soupeř po našich chybách. V útoku jsme měli být přímočařejší, rychlejší, z našich ztrát potom pramenily rychlé protiútoky soupeře,“ pokračoval Jarolím.

„Je mi líto fanoušků, jediné, čím to můžeme odčinit, je vítězství v derby.“

„Chtěli jsme hrát, utkání se pro nás vyvíjelo dobře, je to o dynamice, o technice, o pohybu. To ale není jenom otázka Slavie, tohle postrádá celý český fotbal,“ reagoval náš trenér ještě na otázku, proč nejsou české kluby schopny konkurovat v evropských pohárech.

„Zápas byl pro nás velkou výzvou, hlavně první polovina byla hodně náročná na fyzičku. Nemohli jsme uplatnit naši strategii, proto jsme také skončili s nulou,“ začal tiskovku trenér Lille Rudi Garcia

Ve druhé půli nám pomohla týmová hra. Čekali jsme, dokud se nám nepodařilo hrát podle našich představ. Proměnili jsme navíc hodně šancí, to se nám ze začátku sezony nedařilo, nebyli jsme tak výkonní. Říkal jsem ale, že se nám naše šance jednou podaří proměnit,“ řekl ještě kouč Lille.