Sešívaní otočili utkání s Olomoucí | SK Slavia Praha

2:1
(1:1)
30. kolo, 27. 4. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc
V posledním kole základní části FORTUNA:LIGY Slavia zvrátila nepříznivý vývoj a porazila Sigmu Olomouc 2:1.

Základní sestava, kterou pro poslední utkání základní části FORTUNA:LIGY proti Olomouci zvolil Jindřich Trpišovský, byla velmi podobná té, se kterou se sešívaní představili v semifinálovém derby o pár dní dříve. Změna se konala pouze na pozici pravého beka, kam se po zranění vrátil Vladimír Coufal.

Slavia na svého soupeře vletěla a vytvořila si hned z počátku utkání několik zajímavých příležitostí. Ve 2. minutě se k nebezpečné hlavičce po centru Josefa Hušbauera dostal Simon Deli. Ovšem jeho hlavička ani následná dorážka v síti neskončila. Úspěšnější nebyl bohužel o pár chvil později ani Lukáš Masopust se svojí střelou z ostrého úhlu.

Neproměňování šancí hráči Olomouce potrestali a v 7. minutě zničehonic udeřili. Při první větší exkurzi hostí na půlku sešívaných se k centru na pravé straně dostal Zahradníček. Na míč si následně nejvýše naskočil Yunis a usměrněnou hlavičkou otevřel skóre zápasu – 0:1.

Sešívaní se však nenechali rychlým gólem hostí zlomit a pokračovali ve vytváření nadějných šancí. Nejblíže k vyrovnání měl v 19. minutě Mick van Buren po přesném centru Josefa Hušbauera, ale jeho hlavičkový pokus dokázal Mandous konečky prstů vytáhnout na roh. Slávistický kapitán v rozdávání skvělých přihrávek pokračoval i nadále a do velké šance vybídl o pár minut později chytře Petera Olayinku. Tomu se míč zamotal mezi nohama. Obránci Olomouce se tak stihli včas vrátit a šanci zneškodnit.

Velké problémy dělal hostům na levém křídle aktivně hrající Peter Olayinka. V průběhu prvního poločasu několikrát obešel protihráče a nebezpečně nacentroval. Hráči v brankovišti ale jeho přihrávky nedokázali zužitkovat. Osud utkání tak vzal po přihrávce Lukáše Masopusta z 26. minuty do svých rukou Olayinka sám. Tváří v tvář gólmanovi nezaváhal a střelou slabší nohou nekompromisně rozvlnil síť olomoucké branky – 1:1!

Tlak slávistů ani po vyrovnávací brance neutichal. Nejblíže ke vstřelení branky měli slávisté po zajímavé kombinační akci ze 43. minuty. Na jejím konci se ke střele dostal Lukáš Masopust, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel. I přes jasnou ofenzivní převahu Slavie tak skončilo první dějství nerozhodně.

Slávisté vyběhli po přestávce na hrací plochu s neuvěřitelnou energií a odměnou jim za to mohl být brzký gól. Po přihrávce z pravé strany se v dobré pozici ocitl Jan Bořil, jeho prudký pokus ale Mandous reflexivně nohou zlikvidoval. V ještě větší příležitosti se ocitl v 53. minutě po centru Lukáše Masopusta Simon Deli. V mírném záklonu ale z bezprostřední blízkosti mířil nad bránu.

V 58. minutě se, v zápase už poněkolikáté, zaskvěl brankář Olomouce, když vychytal Hušbauerovu tvrdou přízemní střelu.

O pár okamžiků později však už k radosti domácího publika obrana Olomouci kapitulovala, když dostali slávisté možnost postupovat do otevřené obrany. Alex Král výborně vybídl Micka van Burena a ten se zachoval jako chladnokrevný střelec. Na přední tyči překonal Mandouse a dostal Slavii do vedení – 2:1!

Slávisté po vstřelení vedoucí branky hru kontrolovali, olomoucké hráče příliš do ničeho nepouštěli a zvítězili 2:1!

Červenobílí jsou tak vítězem základní části a do nadstavby jdou s náskokem čtyř bodů.