Sešívaní ovládli derby a jsou ve finále! | SK Slavia Praha

Sešívaní ovládli derby a jsou ve finále!

3:0
(2:0)
semifinále, 24. 4. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Slávisté svého soupeře po všech stránkách v 292. derby přehráli a po vítězství 3:0 si zahrají ve finále s Baníkem Ostrava!

Oproti poslednímu ligovému utkání ve Zlíně udělal Jindřich Trpišovský hned šest změn v základní sestavě. Na hrotu se od úvodních minut představil Mick van Buren na krajích podporovaný Lukášem Masopustem a Peterem Olayinkou. Do základní sestavy se také navrátil Alex Král se Simonem Delim a Michalem Frydrychem, který nahradil stále zraněného Vladimíra Coufala.

Semifinálové a historicky 292. derby vypuklo tradičně ve skvělé atmosféřé a první slávistickou příležitost přineslo hned ve 3. minutě, kdy si ve vápně míč výborně zpracoval Josef Hušbauer a pohotově vypálil. Jeho pokusu však chyběla potřebná razance, a Heča ho tak dokázal lapit. Větší šanci měl o pár minut později na svých kopačkách Mick van Buren. Nizozemského střelce vybídl nadýchaným pasem Simon Deli, ten však prováhal vhodnou příležitost ke střelbě a jeho pokus stihla záhy zablokovat vracející se obrana. Napravit vše mohl o pouhých několik chvilek později, když na středu hřiště připravil Tomáš Souček o míč Kangu a umožnil Slavii postupovat do otevřené obrany. Tato šance ani zajímavá střela Olayinky o chvíli později ale gólem neskončila.

Zřejmě největší dosavadní příležitost červenobílých přišla v 16. minutě, kdy se v nadějné hlavičkové příležitosti ocitl Tomáš Souček. Svůj pokus ale nasměroval mimo. Mrzet ho to nicméně příliš dlouho nemuselo. O pouhých deset minut později dostala Slavia po faulu Frýdka na Petera Olayinku výhodu zajímavé standardní situace. Exekuce se ujal Josef Hušbauer a zhostil se jí nad míru precizně. Nadýchanou přihrávkou našel přesně hlavu Tomáše Součka a ten nedal Hečovi šanci – 1:0 pro Slavii!

Ofenzivní smršť sešívaných po gólu neustávala! Letenští hosté měli kvůli neutichajícímu slávistickému napadání velký problém s rozehrávkou, z čehož pramenily šance pro Slavii. Když už to však vypadalo, že žádnou z nabídnutých příležitostí sešívaní už v první půli nevyužijí, Slavia opět udeřila! Josef Hušbauer našel rohovým kopem Micka van Burena, jehož hlavičku hosté dokázali ještě udržet před brankovou čárou. Na dorážku Tomáše Součka byli ale krátcí – 2:0 pro červenobílé!

Strany si sice týmy po půli vyměnily, ale co zůstalo při starém, byla útočná potence. Slavia nadále diktovala tempo hry a plody svého snažení mohla sklízet už ve 48. minutě, kdy se k nadějné hlavičce po centru Michala Frydrycha dostal Peter Olayinka. Heča ale jeho pokus vytěsnil na rohový kop. Na gólovou radost nicméně slávističtí fanoušci příliš dlouho čekat nemuseli. Po hrubce Štětiny se do samostatného úniku dostal Mick van Buren a zachoval se jako správný týmový hráč. Ve vápně se rozhodl míč předložit nehlídanému Lukáši Masopustovi, pro kterého už nepředstavovalo větší problém míč zasunout do odkryté branky – 3:0!

Sám se mezi střelce už v uvolněné atmosféře skandujícího Sinobo Stadium mohl Nizozemec zapsat v 59. minutě, po krásném vysunutí Josefem Hušbauerem. Tentokrát však uspěl gólman hostí.

Podobnou příležitost měl Mick van Buren v 74. minutě po chytré přihrávce Petera Olayinky. V tomto případě však stopku slávistickým radostem vystavilo břevno soupeřovy branky, do kterého slávistická střela zamířila.

K udržení ofenzivního tempa a zároveň zajištění stability ve středu hřiště byli na trávník postupně Jindřichem Trpišovským vysláni Miroslav Stoch, Ibrahim Traoré a Alexandru Baluta.

Zbytek utkání se odehrával v ryze exhibičním tempu za bouřlivých oslav už ztvrzeného postupu. Slávisté hřiště v průběhu 292. derby zcela ovládli a zaslouženě zvítězili 3:0. Slavia tak dostane možnost prvenství v MOL Cupu obhájit ve finále proti hráčům Baníku Ostrava, kteří v druhém semifinále porazili Bohemians.