Sešívaní porazili Příbram 3:0, trefil se i Ondra Kolář! | SK Slavia Praha

Sešívaní porazili Příbram 3:0, trefil se i Ondra Kolář!

3:0
(2:0)
2. kolo, 29. 8. 2020, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FK VIAGEM Příbram
Ve druhém ligovém zápase sešívaní porazili Příbram 3:0. V první půli se trefili Lukáš Provod a Jan Bořil, v nastavení zápasu se pak z penalty trefil také Ondra Kolář!

Do druhého ligového zápasu udělal trenér Jindřich Trpišovský oproti utkání v Českých Budějovicích jednu změnu v sestavě, na pozici stopera tentokrát místo Davida Zimy nastoupil Ondřej Kúdela.

Hned v první minutě vyslal nebezpečnou střelu na brankáře Příbrami Nico Stanciu, gólman Melichárek měl se zakončením velké problémy. Ve třetí minutě se už ale sešívaní radovali z gólu. Rohový kop Petra Ševčíka prodloužil na zadní tyč David Hovorka, kde uklidil míč do sítě Lukáš Provod.

Druhé trefy se Slavia dočkala v 18. minutě. Vše začala dlouhá kombinace sešívaných, na jejímž konci přišel do vápna centr z kopačky Vladimíra Coufala, na který si na přední tyči naskočil kapitán Jan Bořil a uklidil míč přesně k zadní tyči!

Kapitán Slavie byl při chuti a dostal se do další dobré příležitosti, tentokrát se opřel do míče po centru Ibrahima Traorého, zakončoval ale nad. Do další velké šance se opět dostal Jan Bořil! Vladimír Coufal našel na zadní tyči Lukáše Provoda, který vracel míč před branku, kde se však nikdo ze sešívaných k zakončení nedostal. Míč se však ještě dostal k nohám Lukáše Masopusta, který našel Jana Bořila, ten ale svým zakončením trefil tyč! Střelu Standy Tecla pak obrana dokázala zablokovat.

Do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro červenobílé.

Dominance Slavie pokračovala i ve druhém poločase, Ibra Traoré v 52. minutě našel v dobré pozici Lukáše Masopusta, který ale branku přestřelil. Slávisté hodně drželi míč a nepouštěli soupeře vůbec do hry.

Dvě slepené šance si vypracovala Slavia kolem 70. minuty. Nejprve Petera Olayinku v dobré pozici vychytal Melichar, ve druhé situaci pak střelu Ibrahima Traorého zastavil chumel těl před brankou. 79. minuta pak přinesla povedení zakončení Petara Musy zpoza vápna, brankář Příbrami míč vytáhl na roh.

Na poslední desetiminutovku pak přišel do hry také Tomáš Malínský, pro kterého to byl debut v červenobílých barvách.

V 83. minutě centroval do vápna opět Vladimír Coufal, míč si ve vápně zpracoval osamocený Tomáš Holeš, pálil ale nad. V nastavení si za obranu naběhl Lukáš Provod a byl faulován v pokutovém území, hlavní rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop.

A když už museli diváci ve druhém poločase čekat na gól až do samotného nastavení, stálo to za to! K rozehrávce pokutového kopu se postavil Ondra Kolář a penaltu s přehledem proměnil!

Sešívaní tak na ve druhém ligovém duelu jasně přehráli Příbram 3:0.