Sešívaní porazili Trnavu 2:1 | SK Slavia Praha

(1:1)
přát., 1. 2. 2013, UMT Eden
SK Slavia Praha - Spartak Trnava (SVK)
Branky: Branky: 33. Škutka, 70. Škoda - 18. Vyskočil
PRAHA/EDEN – Slavia pokračuje ve vítězné přípravě. Po triumfu v Tipsport lize si sešívaní v pátek poradili se slovenskou Trnavou, i když vítězství bylo tentokrát těsné – 2:1.

První poločas přinesl vyrovnanou hru a nakonec i vyrovnaný výsledek. K první šanci se dostali hosté, když Čontofalský vyrazil střelu Lietavy jenom k Vyskočilovým nohám. Záložník Trnavy poslal míč za sebe na Augustiniho, který ale z velkého vápna odkrytou branku minul.

V 18. minutě šla Trnava do vedení. Augustini prošel zprava do našeho vápna a poslal přihrávku na volného Vyskočila, který z osmi metrů prostřelil Čontofalského. Na druhé straně měl velkou šanci Karol Kisel, když gólman Raška jen vyrazil Juharův povedený přímý kop, dorážku našeho kapitána ale Raška dokázal dobrým zákrokem zlikvidovat.

Sešívaným se podařilo vyrovnat ve 33. minutě zásluhou první branky nové útočné akvizice Dávida Škutky. Ten si naběhl do vápna a hlavou poslal míč do sítě po centru Karola Kisela. Poločas zakončila opět šance našeho kapitána, který z malého vápna střílel po Tusjakově přihrávce těsně vedle.

Do druhé půle poslal trenér rada tradičně kompletní novou jedenáctku, která měla během celé pětačtyřicetiminutovky převahu. V 50. minutě mohl Hurka pálit po Škodově přihrávce, branku ale z velkého vápna minul. Dvakrát nebezpečně pálil Mičola, jeho pokusy ale dokázal gólman Raška zlikvidovat.

Rozhodnutí zápasu přinesla 70. minuta. Po faulu na Mikulu si míč k přímému kopu postavil Martin Hurka a balon zakroutil přesně na zadní tyč. Gólman Trnavy vyboxoval centr před sebe do zad Milana Škody, od kterých se balon nakonec odrazil do branky. Útočník Slavie jako by se gestem omlouval spoluhráčům za takovou branku.

Vedení Slavie mohl těsně před koncem zvýšit ještě Milan Bortel, náš stoper ale mířil hlavou z osmi metrů těsně vedle levé tyče. Sešívaní i tak poslední utkání před odletem na soustředění zvládli, v Turecku je čekají zápasy s Krakovem, Vasluí a Horsens.
2:1

1. poločas: Čontofalský - Dostál, Dobrotka, Hubáček, Juhar - Gecov - Koreš, Šimeček, Tusjak - Kisel - Škutka 2. poločas: Rakovan - Mikula, Nitrianský, Bortel, Čonka - Petrák - Vošahlík, Bazal, Hurka, Mičola - Škoda