5:1
(0:1)
MOL Cup, 20. 9. 2017, Eden Arena
SK Slavia Praha - FK Fotbal Třinec
Branky: <b>Branky:</b> 71. + 90. Necid, 49. Altintop, 53. Frydrych, 60. Sýkora – 45. Hošek<br> <b>ŽK:</b> Kateřiňák, Bedecs (oba TRI) <br> <b>Rozhodčí:</b> Ginzel – Mokrusch, Vít
PRAHA/EDEN ARENA - Slavia si ve 3. kole MOL Cupu poradila s Třincem, i když po poločase prohrávala 0:1. Ve druhém poločase ale zápas rychle otočila a nakonec i díky dvěma zásahům Tomáše Necida zvítězila 5:1.
Soupeři měl za sebou dosud úspěšnou sezonu. V MOL Cupu přešel přes dva týmy, v tabulce FNL mu patří průběžné 4. místo a na vedoucí Opavu ztrácí jediný bod.

Už v 10. minutě ale mohli hosté prohrávat. To když Součkův centr našel ve vápně osamoceného Frydrycha, jehož hlavička zamířila těsně vedle pravé tyče.

Ve 37. minutě si pak Souček naběhl na levou stranu vápna pro prudkou kolmici a vrátil míč za sebe na Necida, se střelou našeho útočníka z otočky měl gólman Paleček velké problémy, dokázal ji ale vyrazit před sebe.

To už ale Necid nebyl na hřišti ve dvojici s Mešanovičem, kterého musel kvůli problémům s kolenem ve 32. minutě nahradit Halil Altintop.

Do vedení tak šli v nastaveném čase první půle překvapivě hosté. Po rohovém kopu sešívaní zapomněli na nabíhajícího Petra Mareše a ten hlavou z malého vápna bez problémů prostřelil Kováře.

Slavii ale stačily pouhé tři minuty ve druhé půli, aby nepříznivý výsledek otočila. Nejprve se ve 49. minutě k míči na hranici vápna dostal Altintop a prudkou ranou pod břevno srovnal na 1:1.

V 52. minutě se pak do Bořilova centru opřel hlavou Souček, gólman paleček neudržel balon, který se mu prokutálel mezi nohama, a Frydrych dokázal ve skrumáži za brankářem dotlačit míč do sítě. Slavia vedla 2:1.

Přesně po hodině hry se pak po pravém křídle rozběhl Jan Sýkora, dostal přesnou přihrávku od střídajícího Stocha a tvrdou ranou z hlanice vápna prostřelil Palečka potřetí.

V 71. minutě pak čtvrtou branku sešívaných přidal Tomáš Necid. Ten dostal před vápnem přihrávku od Altintopa, zbavil se svého obránce a přesnou ranou k levé tyči zvýšil náskok sešívaných na 4:1.

Pátou branku mohl ještě minutu před vypršením řádné hrací doby vstřelit Mick van Buren, kterého za obranu vyslal Necid, střela nizozemského forvarda ale skončila jen na rukavicích gólmana Palečka.

„Bůra“ tak zajistil Slavii až v 90. minutě svou druhou brankou Tomáš Necid. Rychlý brejk rozjel do otevřené obrany Třince skvěle hrající Stoch, na levě straně našel van Burena a jeho oblouček už Necid jenom doklepl hlavou do odkryté brány.

Sešívaní tak přešli přes 3. kolo MOL Cupu přes Třinec výsledkem 5:1.