Sešívaní v prvním zápase podlehli Mezőkövesdu 1:2 | SK Slavia Praha

Sešívaní v prvním zápase podlehli Mezőkövesdu 1:2

2:1
(0:1)
přát., 7. 7. 2018, Wieselburg
Mezőkövesd-Zsóry SE - SK Slavia Praha
V prvním sobotním zápase prohráli slávisté 1:2. Na vítězství nestačil ani vedoucí gól Škody, protože soupeř využil dva brejky.

Slávisté se v sobotu rozdělili na dva týmy, které čekaly dva duely s maďarským týmem Mezőkövesd Zsóry SE. V dopoledním zápase se tým Jindřicha Trpišovského představil v rozestavení se dvěma útočníky, na hrotu operovali Milan Škoda a Stanislav Tecl.

A byl to právě Stanislav Tecl, kdo se objevil v první velké šanci zápasu. Součkův centr našel hlavu Hušbauera, který vracel míč ke vzdálenější tyči. Tam si naběhl slávistický útočník a napálil míč do tyče.

Po necelé půlhodině sešívaní do vedení. Slávisté měli výhodu rohového kopu a přesný centr zužitkoval kapitán Milan Škoda, který hlavou otevřel skóre zápasu. Za tři minuty si oba hráči akci zopakovali, tentokrát povedenou akcí přímo ze hry. Milan Škoda ale zakončil nad branku.

Deset minut před poločasem byl před vápnem faulování Mick van Buren a míč k přímému kopu si postavil Josef Hušbauer. Brankář maďarského týmu však pokus našeho záložníky zlikvidoval.

Do druhé půle vstoupili, co se šancí týče, lépe Maďaři. Nejprve se sice zakončení z přímého kopu neujalo, ale v 56. minutě už bylo srovnáno. Za obranu si naběhl Drazic, těsně se vyhnul ofsajdovému postavení a přehodil vyběhnutého Kováře.

V 69. minutě přidal další povedenou střelu aktivní Škoda, jeho pokus zpoza vápna ale brankář Szappanos vyrazil na roh. Po něm se slávistický útočník dostal opět k hlavičce, ale zády k bráně poslal míč vysoko nad branku.

Mezőkövesdu se podařilo v 82. minutě otočit skóre zápasu. Sešívaní tlačili soupeře, který toho využil po rohovém kopu, kdy protiútok táhl Tamás a před brankou našel volného Drazice a ten přidal svůj druhý gól v zápase.

Slávisté tak v prvním přípravném sobotním zápase podlehli Mezőkövesd Zsóry SE 1:2 a v 15:00 se se soupeřem utká druhý slávistický výběr.