Sešívaným výhra 1:0 nestačila a v Lize mistrů končí | SK Slavia Praha

Sešívaným výhra 1:0 nestačila a v Lize mistrů končí

1:0
(1:0)
3. Předkolo , 10. 8. 2021, Eden Aréna
SK Slavia Praha - Ferencvárosi TC (Maďarsko)
Slávisté v odvetě 3. kola kvalifikace Ligy mistrů porazili v Edenu maďarský Ferencváros 1:0, což jim na postup nestačilo a v soutěži končí.

Úvodní duel v Budapešti skončil porážkou sešívaných 0:2. Slávisty čeká boj o účast v základní skupině Evropské ligy, soupeřem jim bude horší z dvojice Legia Varšava - Dinamo Záhřeb.

Jindřich Trpišovský poslal do boje o play off Ligy mistrů oproti zápasu v Budapešti výrazně obměněnou sestavu. Hlavní trenér sáhl ke čtyřem změnám, od první minuty hrál Jakub Hromada i autor hattricku proti Teplicím Ivan Schranz, Tomáš Holeš se posunul na stopera k Tarasu Kačarabovi.

Na hrotu útoku nastoupil Stanislav Tecl, čtyřnásobný mistr ligy se Slavií vedl tým do boje s kapitánskou páskou na paži.

Sešívaní, hrající první domácí zápas sezony, začali zostra. Ve 3. minutě si centr Alexandera Baha z pravé strany našel ve vápně Ivan Schranz, obrana hostů hlavičku slovenského reprezentanta zablokovala. Ani halfvolej Jakuba Hromady se mezi tři tyče nevešel.

Ve 14. minutě Oscar s přispěním Ondřeje Koláře vyřešili nebezpečný brejk Ferencvárose. Tribuna Sever ocenila jejich počínání hromovým potleskem a roztažením chorea. „3:0“, přáli si autoři transparentu i celý Eden. Po čtvrthodině hry Jindřich Trpišovský nuceně střídal, zdravotní problémy nedovolily pokračovat ve hře Peteru Olayinkovi, jeho místo zaujal Abdallah Sima. A hned mohl sledovat velkou šanci maďarských šampionů.

Nguen zakončil přečíslení střelou na zadní tyč, Ondřej Kolář špičkou kopačky balon vytěsnil.

Ve 24. minutě srazil Nicolae Stancia dva metry před pokutovým územím Kharatin a obdržel první žlutou kartu zápasu. Rumunský reprezentační záložník pravačkou zamířil z volného přímého kopu těsně nad branku Dibusze. Kapitán Ferencvárose nemusel zasahovat ani při velké šanci Jakuba Hromady, obrana na poslední chvíli gólovou ránu srazila na roh. Stejně dopadl i Stanislav Tecl.

Sešívaní se gólové radosti dočkali o chvíli později. Výbornou individuální akcí se prezentoval Abdallah Sima, který prošel přes dva soupeře a ve vápně našel centrem z levé strany přesně nohu Lukáše Masopusta1:0. Přes 15 tisíc fanoušků v Edenu propuklo v jásot.

Stejným výsledkem první půle navzdory dalším slávistickým závarům skončila. Botka v nastavení mířil hlavou nad. Sešívaní za prvních 45 minut vyprodukovali sedm střeleckých pokusů.

Ve 49. minutě se Nicolae Stanciu dostal k odraženému míči uvnitř vápna, jeho střela neprošla přes jednoho z bránících hráčů. Abdallah Sima na centr Stanislava Tecla nedoskočil. V 58. minutě byl na hranici velkého vápna faulován Alexander Bah, pokus Nicolae Stancia hráči ve zdi zblokovali na roh. Abdallah Sima ve výskoku svou hlavičkou Dibusze neohrozil.

Ještě nebezpečnější byly dvě rány Nicolae Stancia, proti kterým si brankář Ferencvárose připsal dva náročné zákroky. První střelu ukryl do rukavic, druhou musel vyboxovat. V 65. minutě sáhl trenérský tým Slavie k trojitému střídání. Stanislava Tecla nahradil Jan Kuchta, Srdjan Plavšić vystřídal Ivana Schranze a místo Jakuba Hromady vyběhl na hřiště Ibrahim Traoré.

Nejlepší střelec uplynulého ročníku se okamžitě prezentoval povedeným samostatným průnikem, po sólu přes tři soupeře ale finální přihrávka k žádnému spoluhráči nedoputovala. Rána Nicolae Stancia v 72. minutě těsně minula levou tyč Dibuszovi branky. Od zvýšení náskoku dělilo sešívané pár centimetrů.

V 84. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Čivič a slávisté hnaní výborným publikem tlačili oslabeného soupeře dál. Druhý gól, který byl zajistil prodloužení, ale v závěru utkání navzdory několika slibným příležitostem nepřidali. Sen o účasti v play off Ligy mistrů skončil ve 3. předkole.

Další utkání čeká výběr Jindřicha Trpišovského v sobotu, kdy pocestuje v rámci 4. kola FORTUNA:LIGY do Mladé Boleslavi. Boj o Evropskou ligu začne ve čtvrtek 19. srpna v Edenu, odveta se uskuteční o týden později.