Šimeček a Červenka řádili: Juniorka veze z Teplic tři body! | SK Slavia Praha

Šimeček a Červenka řádili: Juniorka veze z Teplic tři body!

2:4
(1:3)
24. kolo, 25. 4. 2013, Krupka
FK Teplice - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 7.Shkreta, 80.Bubeníček – 25.Šimeček, 30.Červenka, 36.Šimeček, 72.Červenka. <b>ŽK:</b> 21.Kopas, 51.Soukup, 88.Kulhánek – 35.Bazal. <b>Rozhodčí:</b> Trávníček – Tacina, Kapoun.
Slávistická juniorka vyhrála v dohrávaném 24. kole v Teplicích 4:2. Sešívaní udělali základ pro výhru v první půli, po které vedli 3:1. Dvě branky v utkání vstřelili Viktor Šimeček s Markem Červenkou, kteří jakoby soutěžili, kdo dokáže podat ještě lepší výkon.
Už po sedmi minutách šli do vedení domácí, když se po přihrávce Soukupa dokázal prosadit Skhreta. Slávisté měli šanci vyrovnat ve 20. minutě, ale agilní Viktor Šimeček se teprve zastřeloval. Penaltu mu totiž zneškodnil teplický gólman.

Hned za pět minut si ale mladý slávistický záložník spravil chuť, když srovnal po přihrávce Marka Červenky na 1:1. Za dalších pět minut už Slavia vedla. Právě Marek Červenka dokázal obrat o míč váhajícího Bubeníčka a svůj únik zakončil přesně. Do kabin se šlo dokonce za dvoubrankového vedení, protože před přestávkou se ještě jednou prosadil Viktor Šimeček a pokračovali s Markem Červenkou v soutěži, kdo předvede lepší výkon.

Teplice byly ve druhé půli mnohem aktivnější než v té první. Ale většina jejich šancí skončila buď u brankáře Karla Hrubeše, nebo mimo branku. To Slavia domácím ukázala, jak se góly střílí. Konkrétně další dvougólový střelec Marek Červenka utekl po pravé straně a přidal čtvrtý gól svého týmu. Slávistický útočník tak dnešní utkání zakončil s hokejovou bilancí 2+2. Teplice v závěru jen snížily.

Slavia tedy získala další tři body do tabulky, nastřílela opět mnoho gólů a v tabulce ztrácí na vedoucí Brno osm bodů. K dobru mají svěřenci trenéra Petrouše ještě derby se Spartou, které bylo odloženo na 8. května.

V dalším zápase přivítají sešívaní, kteří se v Teplicích museli obejít bez reprezentantů Vondráčka, Mikuly a Tusjaka, v Horních Počernicích Příbram. Výkop je v 16:00.

Šimeček: Nakopla nás neproměněná penalta

„Do utkání jsme nevstoupili dobře a inkasovali jsme jako první. Nás potom nakopla paradoxně moje penalta, kterou jsem neproměnil, což mě moc mrzí. Naštěstí jsme rychle vyrovnali a následně se dostali do vedení a domácí jsme moc k ničemu nepustili," zhodnotil první půli dvougólový záložník Viktor Šimeček.

„Druhá půle byla z naší strany o něco slabší, ale komplikovali jsme si situaci sami zbytečnými ztrátami a podobně. Naštěstí se nám podařilo ještě zvýšit a nakonec vítězství pohlídat," těšilo slávistického středopolaře.