Škoda vystřelil výhru v Boleslavi | SK Slavia Praha

0:1
(0:1)
4. kolo, 10. 8. 2018, Městský stadion
FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha
Čtvrtou ligovou výhru v řadě vystřelil v Boleslavi kapitán Milan Škoda. Sešívaní vyhráli 1:0.

Vzhledem k rychlému sledu zápasů trenér Trpišovský vůbec poprvé v sezoně výrazněji sáhl do sestavy. V obraně se tak až na Ngadeua představili „nováčci“ – Frydrych, Pokorný a Zelený, v záloze se pak poprvé od začátku objevili Olayinka s Balutou.

Zápas začali lépe domácí a už ve 3. minutě se dostali do velké šance, když do našeho vápna z pravé strany prošel Pauschek a našel zpětnou přihrávkou Hubínka, jeho pokus ale zablokoval Pokorný a následnou neméně nebezpečnou dorážku Komlichenka vyhlavičkoval z brankové čáry Souček.

Ještě do desáté minuty se ovšem k ohrožení branky dostala i Slavia. Nejprve to pravačkou zkoušel ze 22 metrů Stoch, po zemi ale poslal míč jen vedle levé tyče. O dvě minuty později se pak do odraženého balonu opřel zpoza vápna Hušbauer, jeho ránu ale zblokoval jeden z obránců Boleslavi.

Ve 12. minutě se pak po Frydrychově centru pokusil trefit balon nůžkami Olayinka, míč se ale jen odrazil na nohy Milana Škody, jehož pokus byl jedním obránců ztečován na roh. Po jeho zahrání se k další hlavičce probojoval Škoda, o zem ale poslal míč jen do Šedových rukavic.

Těsně před koncem 20. minuty pak pěknou akci na pravé straně předvedli Baluta se Stochem, když druhý jmenovaný našel toho prvního kolmicí ve vápně, střelu rumunského záložníka ale dokázal gólman Šeda vyrazit na roh.

Domácí se do další šance dostali až ve 22. minutě díky Kerestešově přímému kopu, Královu střelu uvnitř vápna ale stačil v samém zárodku zablokovat Ngadeu. Hlušší pasáž zápasu pak až ve 33. minutě přerušila domácí šance, kdy po Hubínkově centru musel Komlichenkovu hlavičku vytáhnout na rohový kop Kolář.

Pak už se ale radovali červenobílí. Dlouhou přihrávku Michaela Ngadeu si ve vápně našel Milan Škoda, ve výskoku překonal brankáře Šedu a hlavou otevřel skóre utkání.

Těsně před koncem poločasu se ještě Slavii naskytla možnost rychlého brejku a po Frydrychově centru se do balonu na malém vápně v pádu opřel Olayinka, svou hlavičku ale nasměroval jen nad branku.

Sešívaní začali druhou půli velkým závarem. Po pěti minutách hry se z levé strany probil do vápna Jaroslav Zelený a naznačením střely si položil dva hráče, namísto střely ale zvolil posunutí na volného Hušbauera, který vystřelit nedokázal, a následné pokusy Součka a Stocha zablokovala domácí obrana.

Jen o chvíli později mohla na druhé straně zahrávat Boleslav přímý kop z 22 metrů, Komlichenkovi se sice podařilo balon procedit skrz zeď, po teči jednoho ze slávistů ale proletěl jen půl metru vedle levé tyče.

Šancí bylo ve druhé půli k vidění obecně méně, Slavia zkoušela štěstí střelami zpoza vápna, Boleslav prudkými centry z křídel. Tak jako v 69. minutě, kdy jeden nebezpečný skákavý vyslal Konaté a Kolář měl štěstí, že před jeho zákrokem balon nikdo netečoval. V 71. minutě se pak k nebezpečné dorážce dostal Tomáš Ladra a míč z jeho nohy ztečoval těsně vedle branky skluzující Zelený.

V 85. minutě pak další závar před naší brankou skončil pokusem střídajícího Tomáše Přikryla, od jehož pravačky ale míč zamířil vysoko nad bránu. Do obrovské šance se pak ještě v nastaveném čase dostal Konaté, na kterého prošel dlouhý centr z pravé strany, z úhlu ale poslal balon jen vysoko nad branku Ondřeje Koláře.

Sešívaní tak i ve druhém venkovním zápase udrželi čisté konto a v Boleslavi vyhráli nejtěsnějším výsledkem 1:0. Už v úterý je čeká veledůležitá odveta předkola Ligy mistrů na půdě Dynama Kyjev.