0:1
(0:0)
29. kolo, 23. 5. 2015
FC Hradec Králové - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branka:</b> 52. Škoda<br> <b>ŽK:</b> Zmrhal - Nosek<br> <b>Rozhodčí: </b> Houdek – Moláček, Fišer
HRADEC KRÁLOVÉ - Slavii čekalo poslední venkovní utkání v probíhajícím ligovém ročníku a sešívaní se vydali na hřiště už jistě sestupujícího Hradce Králové. V prvním poločase sice diváci marně čekali na branku, v minutě 52. ale Milan Škoda vstřelil jediný gól utkání a sešívaní tak zvítězili nad Votroky 1:0.
V utkání se museli sešívaní obejít bez kapitána Martina Latky, který tak může doléčit svalové zranění, které si přivodil v průběhu jara. Trenér Beránek se musel také obejít bez vykartovaného Jana Mikuly. Ve středu obrany se tak představil Marek Kodr, na levé straně pak poprvé v sezoně v základní sestavě Martin Dostál.

Sešívaní byli od úvodu zápasu aktivnějším týmem a drželi míč na svých kopačkách. Ve 20. minutě se svěřenci trenéra Beránka hnali vstříc první velké šanci, když si na pěknou přihrávku za obranu naběhl Piták. Ten se snažil před brankou najít Keniu, ale jeho centr srazila domácí obrana.

Hned dvě minuty nato se slávisté sice radovali z gólu, ale ten neplatil pro těsný ofsajd. Kenia našel za obranou nabíhajícího Deliho, který místo střely zvolil přihrávku na zcela volného Vukadinoviče, tomu ale sudí odpískal ofsajdové postavení.

Hradec zahrozil v první půli těsně před přestávkou, ale jeho závar ve vápně pro domácí nic nepřinesl. Za sešívané mohl tečku za první půli udělat Jaromír Zmrhal, ale těsně před zakončením ve vápně podklouzl.

Do druhé půle vstoupili sešívaní skvěle. Po rohovém kopu Kenii hlavičkoval těsně nad branku nejlepší slávistický střelec Milan Škoda, ale chuť si spravil o několik málo minut později. Po rohu se míče ujal Martin Dostál a křižnou přihrávkou našel za obranou právě Škodu a ten přeloboval gólmana a přidal tak svou osmnáctou letošní branku.

V 63. minutě domácí nejvážněji ohrozili Martina Berkovce, když se ke střele ze zhruba 25 metrů dostal Schwarz, ale slávistický brankář jeho přízemní pokus vytěsnil mimo tři tyče. Dvanáct minut před koncem slávisté předvedli povedenou akci ve středu pole, po níž se na pravém křídle dostal k míči Vukadinovič a jeho centr poslal těsně vedle levé tyče Robert Hrubý.

Vukadinovič pak ještě čtyři minuty před koncem zkusil po přihrávce od Deli zakončit sám, brankář Kuciak si ale s jeho střelou poradil. Votroci se před koncem zápasu dostali ještě k hlavičce, Vaněčkův pokus šel ale vysoko nad břevno.

Slavia vyhrála ve svém posledním venkovním zápase sezony v Hradci 1:0 a v sobotu 30. května ji čeká poslední domácí zápas proti Slovácku.