Skvělé standardky a premiérové trefy: Slavia - Jihlava 4:0 | SK Slavia Praha

Skvělé standardky a premiérové trefy: Slavia - Jihlava 4:0

4:0
(2:0)
4. kolo, 16. 8. 2015, Eden Arena
SK Slavia Praha - FC Vysočina Jihlava
Branky: <b>Branky: </b>8. a 65. Škoda, 29. Deli, 59. Souček<br> <b>ŽK:</b> Černý - Mišun, Kukoľ<br> <b>Rozhodčí:</b> Zelinka - Kotík, Paták<br>
PRAHA/EDEN ARENA - Slavia získala první letošní výhru. Ve 4. kole sice přijela do Edenu Jihlava, která tu v ligové historii ještě neprohrála, každá série ale jednou končí. Díky dvěma zásahům Milana Škody a po jedné premiérové brance Simona Deliho a Tomáše Součka vyhráli sešívaní 4:0 a v tabulce tak mají po čtyřech kolech čtyři body.
Trenér Uhrin udělal oproti utkání v Brně několik změn. Tou největší byla změna rozestavení, když na hrotu útoku doplnil Milana Škodu Radek Voltr, který si tak připsal premiéru v základní sestavě. Dalším nováčkem byl Jan Štohanzl, jehož příchod do Edenu se povedlo v závěru týdne dotáhnout.

Do utkání bohužel ještě nemohl zasáhnout kapitán Martin Latka, který doléčuje zranění, a Levan Kenia. Gruzínský záložník si totiž na předzápasovém tréninku přivodil zranění stehenního svalu. Oproti úvodním zápasům sezony zůstali jen na lavičce Karel Piták nebo Jaromír Zmrhal.

Do samotného zápasu vstoupili slávisté skvěle. Hned ve druhé minutě se do šance tlačili Milan Škoda a Tomáš Jablonský, na úvodní gól si ale fanoušci museli ještě chvíli počkat. Dočkali se v 8. minutě, když si na Hrubého roh nejvýše naskočil Milan Škoda a hlavičkou k pravé tyči otevřel skóre zápasu.

Po necelé půlhodině už na tabuli svítilo dvoubrankové vedení sešívaných. Hrubý rozehrál roh na krátko na Jablonského, jehož přesný centr zužitkoval Simon Deli a přesnou hlavičkou do šibenice navýšil vedení týmu Dušana Uhrina na 2:0.

Jihlava si v první půli připsala jen dva nebezpečné náznaky, po kterých se ale Mešanovič z branky neradoval. Do druhé půle vstoupila Jihlava o poznání nebezpečněji a patřily jí úvodní chvíle druhé pětačtyřicetiminutovky. Ve 49. minutě využil zmatku v našem vápně Jungr a dostal se ke střele přes ležícího Berkovce, mířil ale naštěstí vedle tyče.

V 53. minutě ještě zahrozil nebezpečnou střelou Mišun, Berkovec byl ale pozorný. V následující pasáži už zase kralovali sešívaní. Po hodině hry kopal Hrubý opět standardku, po jeho pěkném centru se k hlavičce dostal Deli, Hanuš stačil míč vyrazit jen před sebe a po dorážce se mohl ze svého prvního ligového gólu radovat Tomáš Souček.

Za šest minut o sobě dal opět vědět kapitán Milan Škoda. Nejlepší střelec Slavie se po Berkovcově dlouhém nákopu dostal k míči na středu hřiště a postupoval s ním až před vápno, kde si ho pokryl před dvěma obránci a levou nohou trefil přesně ke vzdálenější tyči!

V závěru zápasu se do několika slibných šancí dostala i Vysočina, v té největší ale hlavičkoval Dvořák mimo odkrytou branku. Naopak svůj hattrick mohl v poslední minutě nastavení dokonat Milan Škoda, po centru střídajícího Zmrhala ale hlavičkoval v souboji se dvěma obránci nad břevno.

Sešívaní si tak vysokou výhrou spravili chuť po těsné porážce v Brně. V dalším kole je čeká daleká cesta do Vítkovic, kde narazí na zatím poslední Baník Ostrava.