1:2
(0:1)
LM3, 23. 10. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FC Barcelona
Středeční večer se v Edenu odehrával v duchu významného utkání, kdy do Prahy přiletěla FC Barcelona v rámci třetího hracího dne UEFA Champions League. Bohužel, sešívaní i přes bojovný výkon prohráli 1:2.

Slavie do utkání, které začínalo v devět večer, naskočila v sestavě, jež nabídla i několik překvapení. Trenér Jindřich Trpišovský rozhodl, že se do středu obrany po kratší pauze zaviněné zraněním vrátí David Hovorka a doplní ve dvojici Ondřeje Kúdelu. V záloze sešívaní vsadili na osvědčené rozestavení do „diamantu“, kde se představil Jaroslav Zelený a na hrotu vyběhl Nigerijec Peter Olayinka.

Od prvních chvil bylo v Edenu jasné, že se zde nehraje jen nějaký obyčejný zápas, atmosféra byla elektrizující už během rozcvičky, a když se pak vyprodaným stadionem rozehrála znělka UEFA Champions League, byl každý na nohou.

Bohužel, Slavia do utkání před skvělou kulisou nevstoupila vůbec tak, jak by si představovala a už ve 3. minutě pustila Barcelonu do vedení. Před velkým vápnem chyboval Petr Ševčík, čehož Katalánci okamžitě využili. Arthur našel úplně volného Lionela Messiho před Ondřejem Kolářem a pětinásobný držitel Zlatého míče nezaváhal. 1:0.

Sešívaní se v prvních minutách spíše rozdýchávali z brzké branky, ale v sedmé minutě se i jim naskytla příležitost rozvlnit síť za brankářem ter Stagenem. Peter Olaynka se po brejku dostal do dobré pozice na centr, který také přišel a přesně našel nohu doplňujícího Jana Bořila. Ten však míč netrefil vůbec ideálně.

V Edenu se hrál po úvodních minutách velmi pohledný a rychlý fotbal a sešívaní se pomalu dostávali do dalších náznaků šancí až přišla dvacátá minuta a s ní i největší příležitost týmu postaveném Jindřichem Trpišovským. Před Janem Bořilem se úplně otevřela levá strana hřiště, čehož rád využil a přízemní přihrávkou nalezl úplně volného Jaroslava Zeleného. Bohužel, jako by se středopolař míče zalekl a zamířil pouze do středu branky, kde si s sním už gólman poradil.

Už první poločas všem, kteří dorazili na stadion, ukázal, že se jim to vyplatilo. Kdo čekal, že bude tahat Slavie za kratší konec, ten se pletl. Sešívaní naopak do konce první půle předvedli dvě precizní a rychlé akce. Nejprve se ve 36. minutě k obrovské příležitosti po skvělém průniku Jaroslava Zeleného dostal Lukáš Masopust, ale šancí pohrdl, stejně jako Peter Olayinka o minutu později, když mu jeho technickou střelu z velkého vápna zlikvidoval ter Stegen. První poločas ještě uzavřel prudkou střelou vedle pravé tyče velice aktivní Masopust.

V úvodu druhé půle si oba týmy vyměnily role. Byla to totiž právě Slavia, která do hry vstoupila brankou! Sešívaní se dostali v 50. minutě do brejku, který skvěle táhl Lukáš Masopust a ve finální fázi ještě přihrál na Jana Bořila. Slávistický bek pak pohotově zakončil, rozvlnil síť za barcelonským brankářem za obrovského jásotu fanoušků vyrovnal na 1:1.

Vyrovnaný stav ale v Edenu vydržel jen sedm minut. Před vlastním vápnem fauloval Lukáš Masopust, za což mu sudí Madden ukázal žlutou kartu. Následná standardka propadla na zadní tyč, kde si po skrumáži bohužel vstřelil vlastní branku Peter Olayinka a FC Barcelona byla rázem znovu ve vedení 1:2.

Inkasovaný gól sešívané na delší pasáž hry zabrzdil a začaly se kupit šance hostující Barçy. Naštěstí, ani jedna neskončila brankou.

Závěr utkání už ale znovu patřil Slavii, která Barcelonu ve finální fázi zápasu zatlačila na její polovinu a dostávala se do velkých příležitostí, především po centrech ze stran. Jan Bořil, Peter Olayinka ani střídající Josef Hušbauer však ve svých pokusech neuspěli. Barcelona v závěru ještě hrozila z brejků do obrany sešívaných, která byla v tu dobu už prakticky kompletně otevřená. Ani jednomu z týmů se však skórovat nepodařilo a utkání bohužel skončila prohrou Slavie 1:2, díky čemuž Barcelona zůstala na čele skupiny F. Slavie je s jedním bodem poslední.