Slavia bere tři body na Dukle. Rozhodl vlastní gól | SK Slavia Praha

Slavia bere tři body na Dukle. Rozhodl vlastní gól

0:1
(0:1)
23. kolo, 3. 4. 2016
FK Dukla Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branka:</b> 33. Štětina (vl.)<br> <b>ŽK:</b> Berger - Barák<br> <b>Rozhodčí:</b> Proske - Moláček, Hájek
PRAHA/JULISKA - Střelci v zápase 23. kola mezi Duklou a Slavií mlčeli, přesto si Slavia odváží z Julisky tři body. Už ve 33. minutě si totiž Mihalíkův centr srazil do vlastní sítě stoper Štětina a sešívaní tak zůstávají v závěsu za duem Liberec-Mladá Boleslav.
Pro utkání na Dukle udělal trenér Uhrin v základní sestavě oproti derby se Spartou hned sedm změn. Na lavičce zápas začal i Milan Škoda, kterého během reprezentační pauzy trápilo zranění stehenního svalu a začal trénovat až v závěru týdne.

V základní sestavě se poprvé předvedl Antonín Barák a byl to právě on, kdo poprvé vyzkoušel pozornost brankáře Rady. Jeho bombu z dvaceti metrů však brankář Dukly stačil vyrazit na roh.

V 17. minutě poprvé zahrozili hosté, když se Považanec na pravé straně zbavil Deliho, jeho následný prudký centr vyrazil Pavlenka k Breznaníkovi, který zakončoval do okryté branky, ale na poslední chvíli zasáhl Mikula.

Po půlhodině hry střílel nebezpečně Jaroslav Mihalík, ale jeho pokus zblokovala obrana na roh. Za dvě minuty už byl Mihalík paradoxně úspěšnější, když táhl rychlý brejk sešívaných. Jeho prudký centr z pravé strany si totiž před Mešanovičem srazil do vlastní branky Lukáš Štetina a sešívaní vedli.

Za tři minuty se domácí chvíli radovali z vyrovnání, ale branka po standardní situaci nebyla rozhodčími správně uznána. Domácí Hanousek byl totiž před Pavlenkou v ofsajdové postavení.

Druhá půle začala vzruchem před Pavlenkou, o což se postaral Deli, který centr na malé vápno nechtěně napálil prudce směrem na vlastní branku, naštěstí ale přestřelil. V 53. minutě se mohl opět blýsknout Mihalík, když si krásně navedl míč do středu hřiště, osamocen zpoza vápna střílel ale jen do náruče Rady.

Po hodině hry mohl domácí Štetina odčinit svůj vlastní gól z první půle, po rohovém kopu efektně zakončil, ale jeho pokus skončil na horní hraně břevna. Dvě minuty nato šel z pravé strany sám na Pavlenku Breznaník, slávistický gólman ale předvedl skvělý zákrok a míč vykopl. Série šancí pokračovala i na druhé straně, když z levé strany odcentroval Bořil a na zadní tyči střílel Vukadinovič vysoko nad branku.

V poslední půlhodině zápasu se k více šancím dostávali domácí, Slavii se ale pro změnu otevíraly prostory pro rychlé protiútoky. V 68. minutě pálil jen těsně mimo Beauguel a za další tři minuty hlavičkoval v pádu Mareš, i on ale mířil těsně nad.

Na druhé straně se pět minut před koncem řádné hrací doby hnal na bránu Vukadinovič, levačkou ale poslal míč vysoko nad břevno. Chvíli na to vyslal střídající Štohanzl do úniku Zmrhala, s jeho pokusem si ale poradil gólman Rada.

Slavia tak uhájila těsný náskok a bere z Julisky tři body. Dokázala tak zareagovat na výhry Liberce a Mladé Boleslavi a i nadále se drží v jejich těsném závěsu.