5:0
(2:0)
čtvrtfinále, 2. 4. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - MFK Karviná
Sešívaní si se svým pohárovým soupeřem poradili a zvítězili nad Karvinou vysoko 5:0. Zajistili si tak své místo v semifinále MOL Cupu.

Čtvrtfinálové utkání proti Karviné představovalo ideální příležitost na protočení sestavy a do hry se tak od úvodních minut dostali Přemysl Kovář, Michal Frydrych, Jaroslav Zelený, Alexandru Baluta, nebo Mick van Buren, pro kterého to byl první start v základní sestavě od listopadu 2017.

Sešívaní do zápasu vlétli ve velkém stylu a hned v prvních minutách si vytvořili dvě gólové příležitosti. Nejprve se ke střele po přihrávce Petera Olayinky na hranici malého vápna dostal Mick van Buren. Jeho střela ale neměla potřebnou přesnost a Pastornický ji dokázal lapit. O malou chvíli později se ke hlavičce po přímém kopu z nohou Josefa Hušbauera dostal Michal Frydrych, odkrytou branku ale o kousek minul.

Další branková příležitost přišla v 15. minutě, kdy Ibrahim Traoré dokázal zachytit rozehrávku posledního bránícího hráče a dostat se do úniku jeden na jednoho. Dotírající obránce mu však svojí fyzickou přítomností situaci znepříjemnil a sešívaný záložník namířil mimo branku.

Neproměňování slávistických šancí mohli karvinští potrestat ve 30. minutě, kdy po zajímavém brejku Bukata ke štěstí fanoušků na stadionu trefil pouze tyč Kovářovy branky.

Soupeřovu obranu se Slavii podařilo prolomit až ve 40. minutě. Střelu Alexe Krále sice obránci dokázali zablokovat, míč se ale odrazil k duchapřítomnému Michalu Frydrychovi a ten ho bez větších problémů nasměroval za záda Pastomického – 1:0 pro Slavii!

To však nebylo všechno! Ještě do přestávky totiž sešívaní stihli své vedení navýšit a gólová střela stála opravdu za to. Na hranici velkého vápna se do míče prudce opřel Alexandru Baluta a brankář byl bez šancí. Rána zaplula do pravé šibenice a slávisté tak mohli jít do kabin s pohodlným vedením 2:0!

Do druhé půle vstoupili sešívaní beze změn nejen v sestavě, ale i gólové náladě. Hned v 50. minutě našel Josef Hušbauer přesně centrem hlavu Micka van Burena a ten už nedal na hranici malého vápna gólmanovi šanci – 3:0!

U tohoto vedení však příliš dlouho nezůstalo. V 59. minutě vybídl ke střele Josefa Hušbauera přesnou přihrávkou Ibrahim Traoré a slávistická desítka na hranici vápna tvrdou střelou slabší nohou překonala karvinského gólmana – 4:0 pro sešívané!

Karviná působila v druhé půli velmi odevzdaným dojmem a další trest za jejich laxnost přišel v 68. minutě. Střelu Ibrahima Traorého brankář vyrazil pouze před sebe a Mick van Buren měl spoustu času, aby míč poslal do odkryté branky – už 5:0!

Postupně se do hry dostali jak mladičký Tomáš Vlček, tak i z marodky navrátivší se Petr Ševčík a o malou chvíli později i Miroslav Stoch.

Zbytek zápasu se odehrával už jen v exhibičním duchu, ale žádné góly už nepadly. Sešívaní bez větších potíží Karvinou porazili vysoko 5:0 a zajistili si tak svoje místo v semifinále MOL Cupu.