Slavia králem Vršovic! Zmrhal vystřelil výhru nad Bohemians | SK Slavia Praha

Slavia králem Vršovic! Zmrhal vystřelil výhru nad Bohemians

1:0
(1:0)
9. kolo, 23. 9. 2018, Eden
SK Slavia Praha - Bohemians 1905
Slávisté zvítězili ve vršovickém derby nad Bohemians 1:0, ve třetím domácím zápase po sobě se trefil Jaromír Zmrhal.

Trenér Trpišovský udělal v náročném programu dvě změny oproti utkání s Bordeaux. Namísto Jana Bořila se na levý kraj obrany postavil Jaroslav Zelený, na středu zálohy nahradil Ibrahima Traorého Alexandru Baluta.

Do první šance se slávisté dostali v osmé minutě, kdy Souček téměř přes celé hřiště našel Tecla a ten přiklepl Stochovi do střelecké pozice, pokus našeho záložníka ale zblokoval jeden z obránců Bohemians na roh.

Na druhé straně mohl jít do šance ve 12. minutě Záviška poté, co Ngadeu podklouzl při zpracování Zeleného zpětné přihrávky, jeho střela po kličce na střed ale byla sražena přesně do Kolářových rukavic. Ještě blíže gólu byli hosté ve 13. minutě, kdy dostal prostor ke střele Martin Hašek a jeho rána levačkou skončila na břevně Kolářovy branky.

Nepříjemný moment pro sešívané ale přišel v pětadvacáté minutě. To po vzdušném souboji zůstal na zemi Stanislav Tecl a po krátkém ošetření kolena opustil hřiště na nosítkách. Nahradit ho tak musela nová tvář Slavie Jan Matoušek.

Po necelé půlhodině hry pak slávisté propadli na středu hřiště a po pravé straně mohl jít na naši branku Nečas, skvěle se ale vrátil Kúdela a pokus o centr z pravé strany vápna zablokoval. Jen o chvíli později posunul na druhé straně Baluta míč na pravou stranu na Coufala, jehož střílený centr proletěl zhruba metr vedle vzdálenější tyče.

Ve 36. minutě pak našel Coufal zpětnou přihrávkou ve vápně volného Matouška, nový muž na hřišti ale ve své první velké šanci v Edenu pálil z voleje vysoko nad.

Tlak, který si slávisté vytvořili ale nesl své ovoce. Ve 37. minutě nejprve brankář klokanů Valeš vyrazil střely Zmrhala a Stocha zpoza vápna, následně ale Souček vrátil balon na levou stranu právě k Jaromíru Zmrhalovi a ten napotřetí propálil Valeše střelou na vzdálenější tyč.

Zmrhal se tak po Plzni a Bordeaux trefil i ve třetím domácím zápase po sobě.

Hned z dalšího útoku se po rychlé akci Baluty a Zmrhala dostal ke střele opět Matoušek, který si balon dobře zpracoval ve vápně, jeho pokus z otočky ale zblokoval jeden z obránců na roh.

Už v nastaveném čase první půle pak Stoch v rychlém brejku poslal míč kolmicí na Balutu, jeho ránu pravačkou ale ve skluzu zblokoval jeden z hostujících hráčů na roh. Toho se ujal Josef Hušbauer a našel přesně hlavu Tomáše Součka, pokus našeho záložníka k levé tyči ale skvěle vyrazil gólman Valeš.

Ve druhé půli to ovšem byli hráči Bohemians, kdo se častěji dostával do šancí. V 55. minutě se sešívaným nepovedlo rozehrát standardní situaci a do rychlého brejku mohl uhánět Rudolf Reiter, včas se s ním ale dokázal vrátit Kúdela a míč mu před velkým vápnem čistě odebral.

Po 65. minutě se pak do tlaku znovu dostali hosté a Kolář se měl co otáčet. Nejprve musel vyrážet prudkou křížnou střelu Vodháněla, po které se k dorážce dostal ještě Filip Hašek, i jeho pokus ale slávistický gólman dokázal vytěsnit.

Hra se vyrovnala až kolem 70. minuty a před Valešovu branku se začali dostávat také slávisté. V 78. minutě měl po Zmrhalově centru dost prostoru Kúdela, ke kterému propadl míč na zadní tyč, jeho tvrdou ránu ale dokázal brankář Bohemians vyrazit na roh.

Více než patnáct tisíc diváků v Edenu vidělo tvrdý zápas až do samého konce, kdy se navíc nad stadionem spustil prudký liják a hru komplikoval i silný vítr. Sešívaní ale nakonec těsné vedení udrželi a vrátili se tak na první příčku tabulky.