0:2
(0:2)
přát., 26. 6. 2019, Čelákovice
SK Slavia Praha - SK Dynamo České Budějovice
Sešívaným se vstup do přípravy na novou sezonu nevyvedl a v Čelákovicích podlehli Českým Budějovicím 0:2.

Pro první přípravné utkání před sezonou 2019/20 proti Českým Budějovicím, které si v minulém ročníku zajistily postup do FORTUNA:LIGY, nemohl trenér Jindřich Trpišovský počítat pouze s dvojicí afrických obránců, kteří si plní, nebo do nedávna plnili své reprezentační povinnosti.

Svou premiéru v červenobílém dresu si s úvodním hvizdem odbyl David Hovorka, který při té příležitosti navlékl kapitánskou pásku. Na zápasové minutky z posledního utkání minulé sezony navázali také Jakub Hromada a Stanislav Tecl, které v minulé sezoně trápila dlouhodobá zranění.

Utkání mezi mistry dvou nejvyšších českých soutěží hostily prosluněné středočeské Čelákovice a místní fanoušci na první zajímavé akce nemuseli příliš dlouho čekat. Díky své zarputilosti si Mick van Buren v 10. minutě vypracoval zajímavou příležitost, gólem však jeho postup neskončil. Z následovného brejku se však do šance dostal soupeř. Střelecký pokus zevnitř vápna ovšem vynikajícím způsobem na roh zblokoval debutant David Hovorka.

Ke smůle fanoušků, kteří Slavii dorazili do Čelákovic podpořit, to byli fotbalisté Českých Budějovic, kteří se radovali jako první. Po dvou za sebou rychle jdoucích chybách v rozehrávce se ke střele ve vápně dostal Ledecký a přízemní střelou otevřel skóre zápasu – 0:1.

Téměř ihned vzápětí mohl parádním volejem z rohu vápna vyrovnat Jaromír Zmrhal. Jeho tvrdá střela vnějším nártem ale pouze protřepala horní síť budějovické branky.

Když to vypadalo, že se Slavia pomalu s koncem prvního poločasu dostane do hry, přišla další rána. Po faulu Davida Hovorky nařídil rozhodčí pokutový kop, který vzápětí proměnil Kladrubský. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2 pro České Budějovice.

Do druhého dějství vstoupila Slavia se značně proměněnou sestavou. Svůj debut ve slávistickém dresu si tak užili kromě Davida Hovorky také Júsuf Hilál a Tomáš Holeš. Do hry se také dostal mladý Matěj Chaluš, který strávil minulou sezonu na hostování v Mladé Boleslavi a Příbrami. Tváře, které naskočily do druhého dějství, hru oživily a na projevu sešívaných to bylo ihned vidět.

Na střelecký pokus Júsufa Hilála z hranice vápna o pár minut později navázal Alexandru Baluta nebezpečně kopnutým přímým kopem. Jeho technický  pokus gólman jen s velkými obtížemi vytěsnil na roh.

Sešívaní soupeře v druhé půli přehrávali. Do zřejmě největší šance se dostal v 74. minutě Alexandru Baluta poté, co Júsuf Hilál překvapil gólmana a míč mu při rozehrávce vypíchl k nohám drobného Rumuna. Ten ale z bezprostřední blízkosti pouze trefil brankaře.

Změna skóre mohla přijít v 80. minutě po tvrdé střele Tomáše Holeše. Budějovický gólman byl ale opět úspěšnější. Čisté konto udržel reflexivním zákrokem i o pár chvil později, když rohový kop z nohou Alexe Baluty málem za záda nasměroval jeden z bránících hráčů.

Slávisté cestu ke gólu nenašli a první přípravný zápas proti Českým Budějovicím pro ně tak skončil prohrou 0:2.

0:2

1. poločas: Kovář – Frydrych, Kúdela, Hovorka, Zelený – Hromada, Hušbauer – van Buren, Zmrhal – Tecl, Škoda
2. poločas: Markovič – Holeš, Hovorka, Chaluš, Zelený – Traoré, Ševčík – Baluta, Langhamer, Olayinka – Júsuf