Slavia neproměnila šance a ze Slovácka jede bez bodu | SK Slavia Praha

Slavia neproměnila šance a ze Slovácka jede bez bodu

3:0
(1:0)
15. kolo, 24. 11. 2013, Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty
1.FC Slovácko - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 39. Kerbr (z pen.), 62. Došek, 90. Volešák<br> <b>ŽK:</b> Šimko, Šumulikoski, Došek – Lička, Neves, Petrák<br> <b>Rozhodčí:</b> Zelinka – Kordula, Kotík
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Slavia potvrdila v neděli večer dvě věci. Že se jí na Slovácku nedaří a že jejím hlavním problémem je momentálně střílení branek. V Uherském Hradišti prohráli sešívaní 0:3, což je zatím nejhorší výsledek pod trenérem Koubkem.
První půle přinesla fotbal nahoru-dolů s několika velkými šancemi, jedinou branku ale musela přinést až penalta šest minut před přestávkou. Do první příležitosti se přitom dostalo domácí Slovácko už po třech minutách, Šumulikoskiho hlavičku ale zpod břevna vyrazil Rakovan.

Slavia si v první pětačtyřicetiminutovce vytvořila dvě stoprocentní šance, bohužel je stejně jako v Příbrami nebo doma proti Brnu neproměnila. První střela hostů, jejímž autorem byl Nitrianský, sice ještě mířila daleko mimo branku, ve 21. už ale už přišla první tutovka. Prošek si na pravé straně skvěle obhodil obránce a nacentroval před bránu, kde Korešovu hlavičku z malého vápna reflexivně vyrazil gólman Melichárek. Náš záložník se ještě dostal k dorážce, odkrytou branku ale v záklonu přestřelil.

Dvě minuty nato spálila Slavia další velkou šanci. Petrák našel obloučkem za obranou Juhara, ten si míč zády k brance zpracoval a z otočky vypálil, vyběhnuvší gólman Melichárek ale stačil špičkou kopačky míč tečovat a ten o několik centimetrů minul levou tyč. Hned z následujícího rohu ještě hlavičkoval Škoda, na zadní tyči ale branku přestřelil.

Do příležitostí se ale dostávalo i Slovácko. Ve 30. minutě sebral Kuncl odražený míč a z velkého vápna ho poslal jen těsně vedle. Za dalších pět minut znovu Kuncl nepříjemně centroval, před naši branku, kde nedokázal skákavý míč tečovat do sítě Libor Došek.

První gól tak padl až ve 39. minutě a domácí na něj potřebovali pokutový kop. Po Nevesově přetlačované s Košútem se možná trochu překvapivě pískala penalta, míč si na značku postavil Kerbr a zařídil domácím poločasové vedení.

Slavia do druhého poločasu vystřídala, Koreše nahradil Kisel, který se postavil do útoku vedle Juhara, v průběhu druhé půle pak ještě přibyli Škutka a Škoda, který se vysunul z obrany, ani hra téměř na čtyři útočníky ale branku nepřinesla. Největší šanci měl už po minutě hry po přestávce Juhar, jeho střelu ale opět zastavil Melichárek. Nitrianského o chvíli později zastavil ofsajd a třetí příležitost Martina Juhara v 52. minutě skončila jen střelou do Melichárkových rukavic.

Na druhé straně přidal v 62. minutě druhou branku domácích Libor Došek. Po ztrátě v rozehrávce přišel centr z prav strany a Došek přesnou hlavičkou k tyči nedal jinak skvěle chytajícímu Rakovanovi šanci.

Závěrečný tlak si Slavia nevytvořila, naopak ofenzivní hra otevírala pro Slovácko možnost rychlých brejků. Jeden takový proměnil v nastaveném čase další přesnou hlavičkou Volešák a pečetil tak výsledek na 3:0.

Obrovský dík patří za povzbuzování během celého zápasu fanouškům Slavie, kteří byli i přes nepříznivý výsledek mnohdy slyšet více než domácí a připravili hráčům i povzbuzující závěrečnou děkovačku. Doufejme, že v posledním podzimním kole proběhne v Edenu děkovačka po o něco lepším výsledku.