1:3
(1:1)
27. kolo, 6. 5. 2017, Ďolíček
Bohemians 1905 - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 16. Markovič (pen.) - 12. Mingazov, 50. Zmrhal, 83. Sýkora<br> <b>ŽK:</b> Šmíd - Mešanovič, Škoda, Mingazov<br> <b>Rozhodčí:</b> Orel - Nádvorník, Blažej
PRAHA/ĎOLÍČEK – Slavia ovládla vršovické derby, které vyhrála 3:1! A vzhledem k tomu, že odpoledne zaváhala Plzeň v Jablonci, vrátili se červenobílí tři kola před koncem s dvoubodovým náskokem do čela tabulky!
Trenér Jaroslav Šilhavý vyrukoval v Ďolíčku na Bohemians se dvěma útočníky, Milana Škodu doplnil Muris Mešanovič. Záložní řada se tak zúžila na čtyři hráče, na pravém křídle nastoupil Ruslan Mingazov, na levém Jan Sýkora, na lavičce zůstali Antonín Barák a Jaromír Zmrhal. Na levé straně obrany se místo Floa objevil Jan Bořil.

Slávistické fanoušky rozjásal ve 12. minutě Ruslan Mingazov, který po centru Sýkory z levé strany propálil hlavou gólmana Fryštáka.

O dvě minuty později však přišla pro červenobíé studená sprcha, když po nešťastném střetu Michala Frydrycha s Milanem Jiráskem nařídil sudí pokutový kop pro domácí. K puntíku se postavil Miroslav Markovič, který se štěstím prostřelil Jirku Pavlenku, jeho rána po zemi těsně minula ruce gólmana Slavie, který dnes nastoupil ke svému 100. ligovému zápasu v kariéře.

Slávisté pokračovali v dobývání domácí branky, v 19. minutě zablokoval Hašek střelu Milana Škody na rohový kop. O minutu později následný centr z rohového kopu se snažil na přední tyči zasáhnout Milan Škoda, Fryšták ale míč vyrazil a k dorážce se dostal Michal Frydrych, jeho nebezpečná dorážka byla zblokována k Mešanovičovi, který pálil těsně vedle branky.

Ve 31. minutě se zaskvěl Simon Deli, který si skvěle naskočil na přímý kop, náš stoper ale bohužel trefil pouze náruč domácího gólmana. Ve 34. minutě musel nuceně střídat Ruslan Mingazov, který nebyl schopen po jednom ze střetů dále pokračovat ve hře. Na hřišti ho vystřídal Jaromír Zmrhal.

Po návratu ze šaten vrátil v 50. minutě Slavii vedení Jaromír Zmrhal, který po centru Josefa Hušbauera a samostatném úniku propálil gólmana Fryštáka. Vršovické derby se stalo jubilejním zápasem i pro Josefa Hušbauera, pro kterého to znamená ligové utkání s pořadovým číslem dvě stě.

O dvě minuty později bohužel přibyly trenérovi Šilhavému další starosti, protože kvůli zdravotním obtížím Michaela Ngadeua musel nuceně střídat podruhé. Kamerunského záložníka nahradil Antonín Barák.

V 63. minutě sešívaní vybojovali míč a Milan Škoda šel spolu s Mešanovičem na Fryštáka, slávistický kapitán zvolil nakonec přihrávku před branku, kterou Muris Mešanovič bohužel nedostihl.

V 69. minutě dal o sobě vědět opět Jaromír Zmrhal, který se ze všech sil tlačil do vápna, Fryšták ale dobře vyběhl a vyrazil míč na roh.

V 83. minutě přidal třetí a zároveň uklidňující branku Slavie Jan Sýkora, který zdálky propálil domácího gólmana.

Slavia vyhrála před pěti tisíci diváky vršovické derby 3:1 a tři kola před koncem vede tabulku před druhou Plzní o dva body. Za týden čeká červenobílé další malé pražské derby, kdy v Edenu hostí Duklu Praha.