Slavia podlehla slovenskému vicemistrovi 0:1 | SK Slavia Praha

Slavia podlehla slovenskému vicemistrovi 0:1

(1:0)
přát, 8. 7. 2014, Dubnica
AS Trenčín - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branka:</b> 41. Kubík (pen)
DUBNICE NAD VÁHOM - Slavia se ve druhém přípravném utkání na soustředění na Slovensku postavila tamějšímu vicemistrovi AS Trenčín, pro který se jednalo o generálku na začínající ligu. Jediná branka utkání padla ve 41. minutě z pokutového kopu, sešívaní tak s Trenčínem prohráli 0:1.

Slavia do utkání s Trenčínem nastupovala v kompletní sestavě, nikdo z hráčů, kteří se soustředění účastnili, neměl zdravotní obtíže. V základu se poprvé představil záložník Jakub Petr, který za týmem přicestoval v neděli.

V prvním poločase si ani jeden z týmů nevytvořil vyloženou šanci, ale byli to domácí, kdo měl více ze hry. Jim se také nakonec podařilo vstřelit jedinou branku utkání, to když sudí ve 41. minutě nařídil proti sešívaným penaltu. Brankář Matej Rakovan podle něj zachraňoval situaci nepovoleně, když na poslední chvíli skočil pod nohy útočícímu hráči.

Do druhé půle nastoupili sešívaní s obměněnou sestavou a dařilo se jim soupeře přehrávat. První velkou šanci si v 55. minutě připsal Marcel Gecov, který po rohovém kopu hlavičkoval těsně mimo. Dalším ze slávistů, který se dostal do šance, byl o devět minut později Zmrhal. Vošahlík nejprve pěkně prošel po pravé straně a centrem našel ve vápně volného právě Zmrhala, jehož střela z první byla sice dobrá, ale příliš slabá a brankář domácích si s ní poradil.

Domácí se však také snažili o změnu skóre, o okamžik dříve se musel s Mišákovou nebezpečnou střelou vypořádat Matej Rakovan. Kvůli problémům s kotníkem vzápětí nuceně střídal Damien Boudjemaa, kterého ve středu pole nahradil Martin Dobrotka a dařilo se mu tam vytvářet zajímavé kombinace, ty ovšem většinou končily jen centry.

Ke konci utkání začal Trenčín opět tlačit a obrana Slavie se musela vypořádat s několika rohovými kopy. Slávisté se nevzdávali a snažili se utkání vyrovnat, Martin Latka se dokonce přesunul ze stoperu do útoku a sešívaní tak hráli poslední minuty jen se třemi obránci. Vošahlíkův centr však před Latkou a Škodou lapil brankář a ani Škodova střela z 25 metrů do branky nemířila.

Slavia tak ve svém druhém vystoupení na Slovensku podlehla Trenčínu 0:1.

1:0

AS Trenčín

Volešák (C) – Čögley, Kleščík, Rundič, Holúbek – Baéz – Kubík, Hajradinovič, Lobotka, Simon – Jairo Náhradníci: Šemrinec, Malec, Mišák, Emanuel, Lawrence, Rabiu, Vlček, da Silva, Madu, Mondek, Opatovský

1. poločas: Rakovan – Mikula, Latka, Bílek, Juhar – Gecov, Salašovič – Petr, Černý (C), Koreš – Červenka 2. poločas: Rakovan – Mikula (55. Dostál), Latka, Bílek, Bejbl – Hrubý, Gecov (80. Prošek) – Černý (75. Škoda), Boudjemaa (63.Dobrotka), Zmrhal – Vošahlík

<b>Branka:</b> 41. Kubík (pen)