Slavia poráží Sinobo Guoan 4:0 | SK Slavia Praha

0:4
(0:3)
přát., 22. 1. 2019
Beijing Guoan F.C. - SK Slavia Praha
Slavia v prvním přípravném utkání na soustředění v Portugalsku vyzvala Beijing Sinobo Guoan. Ve větrných podmínkách dokázali červenobílí svého soupeře přehrát 4:0 a připisují si tak v přípravě další výhru.

Do prvního poločasu přípravného utkání proti pekingskému Guoanu vyběhla obrana ve složení Jan Bořil, Vladimír Coufal, Jakub Jugas a Alex Král, jenž si připsal první minutky v červenobílém dresu. Do akce se vrátil mezi tyčemi i Ondřej Kolář. Petr Ševčík se postavil vedle Ibrahima Traorého stejně jako ve druhém poločasu proti Ústí nad Labem a nad nimi se objevila trojice Mick van Buren, Jan Sýkora a Peter Olayinka. Úvodní jedenáctku zakončil Milan Škoda na hrotu.

Slávisté si vytvořili hned několik šancí ke skórování, vedení se ale dočkali až v 16. minutě. Mick van Buren pronikl do vápna, kde předložil míč před bránu Peteru Olayinkovi, který ho hlavou usměrnil do sítě – 1:0!

Červenobílí se druhého gólu dočkali ve 29. minutě. Bořilův centr našel na pravé straně Coufala, který míč předložil Milanu Škodovi před malé vápno. Ten si dokázal tváří v tvář s gólmanem poradit a upravil stav na 2:0! To Škodovi v prvním poločase ovšem nestačilo, a ještě před jeho koncem všem opět ukázal svůj střelecký instinkt. Ibrahim Traoré ho vybídl k náběhu krásným pasem a Škoda zkušeně z úhlu gólmana přeloboval. První půle tak skončila za stavu 3:0.

Do druhé půle vyběhla téměř identická jedenáctka jako ta, která nastoupila v prvním poločase proti Ústí. Jedinou výjimkou byl Ondřej Kolář, který na hřišti setrval. V obraně doplnil Michaela Ngadeua a Ondřeje Kúdelu Michal Frydrych a Jaroslav Zelený. Vedle Josefa Hušbauera se představil Tomáš Souček a nad nimi do hry vyběhli Jaromír Zmrhal, Alexandru Baluta, Lukáš Masopust a Muris Mešanovič na hrotu.

Tato jedenáctka zahájila svoje působení ve stejném stylu, jako jej zakončila ta předchozí. Hned ve 48. minutě pro uvolnil Michal Frydrych po průniku Ondřeje Kúdely stylově patičkou ve vápně Murise Mešanoviče. Ten se nemýlil a zvýšil stav na 4:0.

I přes množství velkých šancí se Slavii v průběhu druhého poločasu nepodařilo vedení navýšit a skóre se tak již neměnilo. Slavisté si tak po zápase s Ústím připsali další výhru s čistým kontem.

0:4

1. poločas: Kolář – Coufal, Jugas, Král, Bořil – Traoré, Ševčík – van Buren, Sýkora, Olaiynka – Škoda
2. poločas: Kolář – Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Zelený – Souček, Hušbauer – Zmrhal, Baluta, Masopust – Mešanovič