Slavia porazila Varnsdorf a postupuje do čtvrtfinále poháru! | SK Slavia Praha

Slavia porazila Varnsdorf a postupuje do čtvrtfinále poháru!

1:0
(1:0)
4. kolo - Poh., 29. 10. 2013, Stadion Eden
SK Slavia Praha - FK Varnsdorf
Branky: <b>Branka:</b> 7. Mičola<br> <b>ŽK:</b> Mičola, Gecov – Končal, Kotiš<br> <b>Rozhodčí:</b> Orel – Filípek, Arnošt
PRAHA/EDEN - Po bezbrankovém výsledku ze severu Čech rozhodoval o postupujícím do další fáze Poháru České pošty zápas v Edenu. V tom byla šťastnější Slavia, Varnsdorf porazila díky brance Tomáše Mičoly 1:0 a na jaře si zahraje čtvrtfinále domácího poháru.
Slávisté po nepříliš vydařeném prvním zápasu vykročili za postupem aktivně a už ve čtvrté minutě se dostali do první šance. Kisel vysunul Nitrianského, jeho sražená střela z úhlu ale skončila jen na boční síti.

Slavia nastoupila do odvety v nejsilnější sestavě, z vítězné víkendové sestavy proti Bohemians vypadl pouze zraněný Ondřej Petrák, místo kterého hrál od začátku Karol Kisel, Václava Proška pak nahradil uzdravený Tomáš Mičola. Už v sedmé minutě padla první a nakonec i jediná branka utkání. Gecovova sražená přihrávka prošla mezi dva obránce hostů k rozběhnutému Tomáši Mičolovi, ten udržel v souboji míč a podél padajícího Fendricha poslal míč do sítě. 1:0.

Po šestnácti minutách hry se do první šance dostali hosté z Varnsdorfu, Rakovan ale stačil Tvarohův centr vyrazit a míč odkopl před dobíhajícími útočníky Milan Nitrianský. Ve 32. minutě pálil nebezpečně opět Tvaroha, Rakovan ale jeho střelu opět lapil.

Závěr poločasu přinesl několik nebezpečných protiútoků na obou stranách. Nejprve ve 38. minutě vracel míč před bránu Schubert, Breite ale na penaltovém puntíků ve skluzu míč nezasáhl. O dvě minuty později pak pálil pravačkou Juhar a Kisel jeho střelu tečoval hlavou jen metr nad břevno, za další minuty střílel z otočky Mičola, Fendrich ale jeho ránu vyrazil na roh.

Druhý poločas přinesl poměrně vyrovnanou hru s řadou nepřesností zejména v útočné fázi, přesto si oba týmy vypracovaly několik šancí na změnu skóre. V 58. minutě se za obranu hostů dostal Juhar, kličkou obešel Fendrycha, ale střelu, mířící do odkryté branky, zastavil u tyče stojící Zbrožek. V 72. minutě pak po levé straně utekl obraně sešívaných Schubert, svou střelu ale poslal jen do boční sítě.

V 81. minutě se mohla Slavia definitivně uklidnit, Škoda ale ve stoprocentní šanci po rohovém kopu hlavou přestřelil. Fanoušci v Edenu se tak o výsledek strachovali do poslední minuty. Varnsdorf se ale k větší šanci už nedostal a sešívaní si tak po výhře 1:0 zajistili postup do čtvrtfinále Poháru České pošty.