3:1
(2:1)
příp., 29. 1. 2014
SK Slavia Praha - FC Sellier&Bellot Vlašim
Branky: <b>Branky:</b> 21. Nitrianský, 25. Lička, 61. Necid – 28. Jeřábek <b>ŽK:</b> 84. Radoš (VLA)
PRAHA/EDEN - Slavia si v posledním přípravném utkání před odletem do Turecka poradila s Graffinem Vlašim. Druholigového soupeře přehráli sešívaní 3:1 po brankách Nitrianského, Ličky a Necida, který se v Edenu trefil poprvé od návratu do Slavie.
Na přípravný zápas proti druholigové Vlašimi pod vedením někdejšího hráče a trenéra Slavie Vlastimila Petržely byly v Edenu i v mrazivém počasí zvědavy téměř dvě stovky fanoušků, kterým sešívaní v prvním poločase nabídli dvě branky krátce po sobě. Ta první přišla v 21. minutě trochu nečekaně, když Milan Nitrianský poslal z pravé strany centr do vápna, gólman Vlašimi Šebek neudržel míč a pravou rukou si ho srazil za sebe do branky.

To branka z 25. minuty už byla mnohem fotbalovější. Po faulu na Pitáka dva metry za velkým vápnem si míč k přímému kopu postavil Mario Lička a přesným obloučkem přes zeď nedal gólmanovi hostů šanci. Vlašimi se ale podařilo vzápětí snížit, když se ve 28. minutě po jednom z rychlých brejků z malého vápna prosadil Jan Jeřábek.

Do druhého poločasu poslal trenér Koubek omlazenou sestavu, ve které ale zůstali Neves, Gecov nebo Necid, a právě poslední jmenovaný poslal Slavii do dvougólového vedení. V 61. minutě vyslal na branku Vlašimi krásnou střelu Robert Hrubý, míč se od břevna odrazil zpět před bránu a pro Tomáše Necida nebyl problém ho hlavou přes ležícího gólmana poslat do sítě.

Sešívaní se ve druhé půli prosazovali hlavně rychlými útoky Proška a Mensaha po křídlech, které ze středu doplňovali Bazal s Hrubým. V 73. minutě přihrál Prošek na velkém vápně na pravou stranu Vyhnalovi, ten ale křížnou střelou trefil jen tyč. O osm minut později se míč po rohovém kopu odrazil na velké vápno k Mensahovi, ten ale svou střelu z halfvoleje poslal nad branku.

V poslední šanci zápasu se octl znovu Vyhnal, který se ve vápně dostal k teď Zmrhalovy střely. Dráhu míče sice změnil do protipohybu gólmana, branku ale o metr minul. Slavia tak porazila Vlašim 3:1 a v sobotu odlétá do Turecka, kde ji čekají hned čtyři zápasy.
3:1

1. poločas: Rakovan (46. Černý) – Nitrianský, Souček, Škoda Zmrhal – Lička, Piták – Vošahlík, Koreš, Juhar – Necid
2. poločas: Černý - Dostál, Gecov, Neves, Tusjak - Hrubý, Zmrhal - Prošek, Bazal, Mensah - Necid (62. Vyhnal)