2:1
(2:0)
přát., 24. 1. 2015
SK Slavia Praha - MŠK Žilina (SVK)
Branky: <b>Branky:</b> 14. Kenia, 27. Zmrhal- 81. Škrinar (pen) <b>Rozhodčí:</b> Jílek – Urban
PRAHA/UMT EDEN – Slávisté si v sobotu připsali další dvě přípravná utkání, ve kterých si poradili nejprve s Žilinou 2:1 a následně s třetiligovým Pískem 2:0.
Slávisté do svého prvního zápasu nastoupili v sobotu proti lídrovi slovenské ligy Žilině, kterou čekalo už třetí přípravné utkání proti pražskému týmu.

Po začátku, kdy se oba týmy na hřišti otrkávaly a hra s přelévala z jedné strany na druhou, se o první slávistickou šanci postaral Milan Škoda, který si v osmé minutě vyskočil na Mikulův dlouhý aut. Jeho hlavička však ještě mířila nad.

O šest minut později už ale stál slávistický útočník u první branky sešívaných, když využil špatného výkopu gólmana Žiliny Le Gianga. Míč sklepnul na Levana Keniu, který ho následně uklidil do prázdní branky.

Útočné výpady Žiliny končily většinou v autu nebo v rukavicích Karla Hrubeše, a tak bylo na slávistech, aby se prosadili. Na počátku akce z 27. minuty byl opět Milan Škoda, který tentokrát na levé straně skvěle našel Jaromíra Zmrhala. Slávistický záložník nejprve zkusil brankáře prostřelit šajtlí, Le Gianga ale míč vyrazil před sebe. Zmrhal pak už nezaváhal a dorazil míč do sítě Žiliny.

O dvě minuty později slávistům zatrnulo při střele Williama. Ten se jako první zorientoval ve skrumáži u Hrubešovy levé tyče a vypálil. Jeho střela však jen orazítkovala vzdálenější tyč. Před koncem první půle ještě zkusil Hrubešovu pozornost Klec, slávistický gólman ale jeho střelu vyrazil.

Začátek druhého poločasu nebyl na zajímavé akce příliš bohatý. Potlesk si od diváků vysloužil Milan Škoda, který se po Hrubešově dlouhém nákopu prosmýkl mezi dvěma obránci a nepřesně zakončil.

V 66. minutě faulovali sešívaní těsně před hranicí vápna, Škvarek v dobré pozici zkusil obstřelit zeď, míč ale zapadl do autu. Po dvou minutách bylo opět před Hrubešem rušno, první Paurovu střelu Hrubeš vyrazil, dorážku Žiliny odkopl od branky Jiří Bílek a i pokus zakončit číslo tři byl Slavií zblokován.

Žilina byla ve druhém poločase aktivnější než v první půli, Hrubeš ale sešívané držel. Škvarkovu nebezpečnou střelu ze 71. minuty vyrazil na roh. Hosté se nakonec alespoň jedné branky dočkali poté, co rozhodčí odpískal Mikulovi ve vápně ruku. Míč si postavil Škrinar a střelou doprava Hrubeše překonal.

Na samý závěr utkání ještě Milan Škoda krásně obelstil dva protihráče, nejprve Škrinara a posléze Králika, z pravé strany poslal míč před branku, nachystaný Kenia ale trefil jen Mabouka. Utkání tak skončilo 2:1 a Slavia si připsala první výhru v přípravě.