3:1
(2:0)
osmifinále, 16. 11. 2018, Eden
SK Slavia Praha - MFK Chrudim
Slávisté si poradili v osmifinále domácího poháru s druholigovou Chrudimí a díky výhře 3:1 postoupili do jarního čtvrtfinále MOL Cupu.

V osmifinále MOL Cupu přijela do Edenu druholigová MFK Chrudim, která je aktuálně na 14. příčce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Slavia tak šla do utkání z pozice jednoznačného favorita a trenér Jindřich Trpišovský nic nepodcenil, když nasadil silnou základní sestavu.

Už ve druhé minutě měl velkou šanci Milan Škoda, který se dostal do zakončení po centru ze strany, branku ale těsně minul. O malou chvíli později centroval na útočníka Slavie Michal Frydrych, Milan Škoda ale svou hlavičku mezi tři tyče neusměrnil.

V 10. minutě už se ale sešívaní radovali z gólu! Simon Deli našel za obranou rozeběhnutého Milana Škodu, ten si míč dobře zpracoval, následně v pádu dokázal přihrát před branku na Jana Sýkoru, který otevřel skóre utkání! V 17. minutě byl Jan Sýkora blízko druhé trefy, jeho povedenou ránu pravačkou zpoza vápna zastavila tyč.

Do dalšího nadějného zakončení se dostal tentokrát Alex Baluta, jeho technická střela jen o malý kousek minula branku Chrudimi. 22. minuta přinesla druhou gólovou radost Slavie. Milan Škoda byl faulován v pokutovém území, hlavní rozhodčí Ondřej Ginzel nařídil pokutový kop. Penaltu s přehledem proměnil Josef Hušbauer.

Do jedné příležitosti se dostali také hosté, po centru Tomáše Froňka se do zakončení dostal Daniel Vašulín, zakončoval ale jen nad branku. V závěru poločasu si Slavia vytvořila náznaky šancí, třetí branku nepřidala.

Druhý poločas začal velkým tlakem sešívaných, kteří nepůjčili soupeři míč. Ve velké šanci byl dvakrát Peter Olayinka, nejprve jeho zakončení v poslední chvíli obrana zblokovala, podruhé zasáhl brankář Zíma. Třetí trefa přišla po centru Jana Sýkory, který našel Michala Frydrycha, ten přesným zakončením zvýšil na 3:0.

V 70. minuté hosté snížili, po pěkné akci se prosadil Daniel Vašulín. Sešívaní už vedení udrželi a po výhře 3:1 postupují do čtvrtfinále MOL Cupu.