Slavia potvrdila druhou příčku a loučí se vítězně | SK Slavia Praha

Slavia potvrdila druhou příčku a loučí se vítězně

0:3
(0:1)
30. kolo, 26. 5. 2018, Na Stínadlech
FK Teplice - SK Slavia Praha
Sešívaní se loučí s ligovým ročníkem vítězně a v celkovém součtu tak končí v tabulce druzí. Teplice porážejí 3:0 díky brankám Ngadeua, Součka a Zmrhala.

Slavia je své poslednímu ligovému utkání ročníku2017/2018 cestovala do Teplic a sešívaní věděli, že jim stačí alespoň bod, aby si pojistili durhou ligovou příčku a tím i třetí předkolo ligy mistrů. Trenér Jindřich Trpišovský sáhl k jediné změně, na hrot postavil místo Stanislava Tecla Milana Škodu.

A sešívaní mohli jít do vedení hned v úvodu utkání. Sýkorův centr z levé strany si Čmovš málem srazil do vlastní branky, Diviš ho ale stihl pohotově vytěsnit.

Na druhé straně mohl dvakrát zahrozit Žitný, nejprve mu ale včas na roh ukopl míč Ngadeu a po rohu pak jeho střelu zpoza vápna zblokovala obrana. A defenzivě se dařilo i v desáté minutě ve vápně Teplic. Po rohovém kopu zakončoval nejprve u levé tyče Frydrych, po něm Jugas a následně z dálky Zmrhal, všechny střely ale byly zblokované.

Proti Horově střele se pak musel činit Ondřej Kolář, v další šanci domácích Kučera naštěstí branku zblízka přepálil. Dopředu se drali i sešívaní, Stoch využil zaváhání domácích a sklepl míč pro Sýkoru, ten si ještě narazil se Zmrhalem a vypálil, Diviš ale jeho střelu do středu branky lapil.

Sešívaní se tak prosadili až ve 41. minutě. Po krásné kombinaci červenobílých otevřel skóre utkání Michael Ngadeu. Ten stál na začátku celé akce a ve vápně si pak patičkou narazil s Frydrychem, jehož centr vytěsnil Diviš jen k nabíhajícímu Ngadeuovi, a ten hlavou gólmana domácích překonal.

I do druhé půle vstoupili sešívaní aktivně a v 52. minutě přidali svou druhou branku. Bořilův centr z levé strany mířil na dvojici Škoda – Diviš, od níž se míč odrazil k volnému Součkovi a ten navýšil vedení Slavie na 2:0.

Tepličtí se ještě nevzdávali a byla z toho nebezpečná akce před brankou Slavie. Hora dostal přihrávku do pravé části vápna a pravačkou vypálil, Kolář míč pohotově vyrazil na roh.

V 69. minutě pak opět úřadovala Slavia a přidala svou třetí branku. Hušbauerova zblokovaná střela se dostala ke Škodovi, který posunul míč mezi stopery na Zmrhala a slávistický záložník propálil Diviše – 3:0 pro sešívané.

V závěrečných minutách pak ještě vedle levé tyče zakončoval Josef Hušbauer. Trenér Jindřich Trpišovský pak v posledním střídání tohoto ročníku vyslal na hřiště ještě gólmana Přemysla Kováře, který už moc práce neměl. Konečné skóre tak zůstalo stejné. Sešívaní se loučí vítězstvím, které jim garantuje místo v třetím předkole Ligy mistrů a podzim v některé z evropských soutěží.