Slavia potvrdila pátou příčku výhrou v Příbrami | SK Slavia Praha

Slavia potvrdila pátou příčku výhrou v Příbrami

1:3
(0:3)
29. kolo, 11. 5. 2016
FK VIAGEM Příbram - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 52. Brandner – 12. Souček, 15. Mešanovič, 29. Barák<br> <b>ŽK:</b> Bednář<br> <b>Rozhodčí:</b> Marek – Vlasjuk, Caletka<br>
PŘÍBRAM/NA LITAVCE - Sešívaní věděli, že musí ze hřiště trápící se Příbrami odvézt alespoň bod, aby si udrželi pátou příčku. Vstup do utkání jim vyšel fantasticky a po první půl hodině hry už vedli o tři branky. Domácí stačili ve druhé půli jen snížit a Slavia tak zdolala Příbram 3:1.
Trenér Uhrin musel v sestavě pro utkání v Příbrami obejít bez zraněných Deliho a Pavlenky. Před utkáním na marodku navíc přibyli i Martin Latka a Milan Škoda, kterého trápí zranění přitahovače stehenního svalu.

Vstup do utkání vyšel sešívaným skvěle. Tomáš Souček se dostal za vápnem k míči a napřáhl, míč s pomocí teče domácího Treglera skončil přesně u tyče a sešívaní vedli v Příbrami 1:0.

Úvod zápasu byl pro sešívané o to pozitivnější, když se o dvě minuty dokázal prosadit i Muris Mešanovič, kterého uvolnil Hušbauer a bosenský útočník se trefil náramně.

Po půlhodině hry bylo vedení Slavie už tříbrankové. Sešívaní předvedli skvělý protitútok, Jaromír Zmrhal našel Antonína Baráka, příbramský odchovanec vyslal střelu přesně k levé tyči a nedal Hruškovi šanci. Slávisté tentokrát předvedli, že umí být v zakončení velmi efektivní av první půli své tři šance zužitkovali na sto procent.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, když si na levé straně udělal prostor Moravec a jeho střela propadla na zadní tyč, kde byl připravený střídající Brandner a v zakončení se nemýlil.

Trenér domácích Martin Pulpit věděl, že jeho tým bojuje o ligovou záchranu a do útoku tak vyslal i dvojici svých stoperů Dosoudila se Zápotočným, sešívaným se ale dařilo jejich tlaku odolávat. Berkovec si poradil jak se střelou Zápotočného, tak těsně před koncem se skákavým zakončením Rezka.

Sešívaní naopak mohli ještě čtvrtou branku přidat, když Vukadinovič prostrčil míč na Keniu, který ho sklepl Hušbauerovi. A nenápadná střela slávistického záložníka orazítkovala tyč Hruškovy branky.

Sešívaní nakonec odjíždějí z Příbrami se třemi body za vítězství 3:1 a potvrzují tak pátou příčku v ligové tabulce. Oči všech sešívaných budou směřovat na finále domácího poháru, které rozhodne, zda bude stačit na vstup do fotbalové Evropy.