4:1
(2:0)
13. kolo, 29. 10. 2018, Eden
SK Slavia Praha - FK Dukla Praha
Sešívaní nastříleli v Edenu Dukle čtyři branky. Dvakrát se trefil Miroslav Stoch, po jednom zásahu přidali Coufal a Olayinka.

Hned čtyři změny udělal trenér Trpišovský ve srovnání se zápasem Evropské ligy v Kodani. Levý kraj obrany tak obsadili Zelený a uzdravený stoper Deli, hrotového útočníka Matouška měl pak ze středu namísto Traorého podporovat Baluta, z levé strany místo Zmrhala rovněž uzdravený někdejší hráč Dukly Peter Olayinka.

Hned ve druhé minutě se sešívaní dostali do velké šance, když Olayinka našel na pravé straně vápna Matouška, jeho prudkou střelu z úhlu vyrazil Rada před sebe a do padajícího balonu se „nůžkami“ opřel Baluta, svůj pokus poslal ale nad břevno.

Ve 14. minutě se ale Slavia dočkala prvního gólu. Olayinka potáhl míč na levém křídle a poslal vysoký centr na zadní tyč. Tam si z druhé vlny naběhl nikým nehlídaný Coufal, který měl dostatek času seřídit mířidla, a jistým volejem poslal míč po pravé ruce gólmana Rady do sítě.

Po 21 minutách hry pak vizitku v současnosti nejlepšího střelce Slavie potvrdil Miroslav Stoch. Pár metrů za vápnem se dostal k odraženému míči a chvíli to vypadalo, že bude pálit pravačkou, nakonec si ale před dobíhajícím obráncem přehodil míč na levou nohu a z kroku poslal míč o břevno do levého horního růžku Radovy branky.

Ve 26. minutě pak poslal před branku překvapivý ostrý centr „z první“ Alex Baluta a balon propadl až k Matouškovi, náš útočník neměl ale dostatek času na zpracování a míč se od něj odrazil do náruče gólmana Rady.

Po necelé půlhodině se pak slávisté krásně prokombinovali ke třetí brance, kterou po Coufalově centru posílal do prázdné branky Souček, gól ale neplatil kvůli odmávanému – jak ale televizní záběry ukázaly chybně – ofsajdu Vladimíra Coufala.

Dukla v prvním poločase nevystřelila na bránu a ani po výměně stran nenabral vývoj zápasu jiné tempo. Už ve 49. minutě se Slavia dostala do tlaku, který vyvrcholil přenesením hry na levou stranu vápna. Tam se do balonu po chvíli příprav opřel Peter Olayinka a tvrdou ranou pod břevno nedal Radovi šanci.

Slavia vedla 3:0 a do hry tak pustila i Duklu. Ta se do své první šance dostala v 58. minutě, kdy z pravé strany ostře centroval Miloševič a na malém vápně jen těsně nedosáhl na míč Frederik Bilovský. O chvíli později to zpoza vápna zkusil David Bezdička, Kolář ale jen pohlídal balon mířící vedle levé tyče.

V 63. minutě se na hřiště po téměř dvouměsíční pauze vrátil Milan Škoda, který nahradil Jana Matouška, o čtyři minuty později se ale poprvé v zápase radovala Dukla. Po Coufalově souboji ve vápně a následné konzultaci s videem se totiž pískala penalta, kterou Ivan Schranz proměnil navzdory tomu, že Kolář směr jeho střely vystihl.

Po snížení se ale otěží zápasu opět chopili slávisté. V 68. minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce střídající Škoda, branku ale zhruba o metr minul. O dvě minuty později vyslal Souček do úniku Balutu, který se snažil najít v ještě lepší pozici opět Škodu, ten ale na jeho přihrávku před bránou nedosáhl.

V 82. minutě pak po faulu na Olayinku zahrávali slávisté nebezpečný přímý kop, který si vzal na starost Miroslav Stoch, pravačkou ale míč zakroutil jen do boční sítě.

O tři minuty později se ale i Stoch mohl radovat ze svého druhého gólu. To když se sešívaným podařilo rychle přenést hru z pravé strany na levou, Souček našel do vápna nabíhajícího Stocha a ten na zadní tyč prostřelil Radu podruhé.

Sešívaní tak Duklu jasně přehráli a před derby se Spartou si na svého rivala z Letné vytvořili sedmibodový náskok. Na Viktorii Plzeň mají na čele tabulky dvoubodový náskok.