Slavia přezimuje druhá! S podzimem se loučí výhrou ve Zlíně | SK Slavia Praha

Slavia přezimuje druhá! S podzimem se loučí výhrou ve Zlíně

0:4
(0:3)
16. kolo, 2. 12. 2016
FC Zlín - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 8. Škoda (pen.), 37. Škoda, 42. Mešanovič, 81. Zmrhal<br> <b>ŽK:</b> Matejov, Fantiš - Ngadeu<br> <b>Rozhodčí:</b> Hrubeš – Pospíšil, Černý<br>
ZLÍN/LETNÁ - Slavia se loučí s podzimní částí sezony se vší parádou. Ze Zlína si odváží tři body za vítězství, které si vystřílela čtyřmi brankami. Dvě vstřelil Škoda, po jedné pak přidali Mešanovič a Zmrhal.
Trenér Jaroslav Šilhavý vyslal do závěrečného podzimního utkání ve Zlíně stejnou jedenáctku, která vyválčila tři body doma proti Boleslavi. A sešívaným se dařilo i proti dalšímu rivalovi z čela tabulky.

Neuplynulo ještě ani deset minut, když se Muris Mešanovič hnal do vápna, pod nohy mu skočil gólman domácích a sudí Hrubeš přiřkl Slavii pokutový kop. Ty se červenobílým letos proměňovat nedařilo, míč si ale neohroženě postavil Milan Škoda a propálil Stanislava Dostála.

Nebezpečné příležitosti si dokázal vybojovat i soupeř, Štípkův cent přizvedla obrana Slavie až na zadní tyč k Holíkovi, Jiří Pavlenka ale jeho zakončení hlavou pokryl. Slavia odpověděla po rohovém kopu, Mešanovičova křížná střela se ale mezi tyče nevešla.

Ve 23. minutě přiťukl Hnaniček před vápnem Harbovi, který si potáhl míč na střed a střílel, Pavlenka si ale opět se zakončením Zlína poradil. Na opačné straně rozběhl Mešanovič Zmrhala, jeho střela ale těsně minula břevno.

Druhá branka zápasu tak přišla na řadu až ve 37. minutě, Zmrhalovu přihrávku pustil na Škodu Muris Mešanovič, slávistický kanonýr si počkal na vybíhajícího Dostála a parádním obloučkem ho zkušeně přeloboval.

Slávisté ale nekončili, Muris Mešanovič si nechtěl nechat líbit, že mu Milan Škoda uniká na špici nejlepších sešívaných střelců. Hušbauer nejprve nahrál Barákovi, který z pravé strany centroval na bližší tyč. Tady už číhal Mešanovič a ve 42. minutě hrudí uklidil míč do sítě.

V úvodu druhého poločasu musel kvůli zdravotním problémům hřiště opustit Antonín Barák, sešívaní ale dál kontrovali skóre utkání. Tomu vydatně zpomáhal i Jiří Pavlenka, který zastavil všechny zlínské střely, které jeho branku ohrožovaly. Tu nejnebezpečnější asi 52. minutě, když si Vukadinovič si narazil s Harbou a vypálil, slávistický gólman ale jeho zakončení vytěsnil špičkou kopačky.

Další zajímavou šanci, kdy byl sám proti Pavlenkovi Vukadinovič prováhal, Hnaníčkovi pak chyběla přesnost, po rohovém kopu hlavičkoval nad.

V 81. minutě tak udeřila opět Slavia, tentokrát z rychlého brejku. Josef Hušbauer zasprintoval na levém křídle a nahrál na střed Zmrhalovi, který z první uklidil míč za Dostála a Slavia vedla už 4:0.

V závěru se na ligové hřiště podíval poprvé na podzim zlínský odchovanec Lukáš Železník a také sešívaná legenda David Hubáček. Další branku nicméně diváci v mrazivém počasí neviděli a sešívaní se tak loučí s podzimem následovně: Čtyři branky, tři body a druhé místo v tabulce.