Slavia prohrála s CSKA Sofia 0:1 | SK Slavia Praha

(0:0)
příp., 8. 2. 2014
SK Slavia Praha - PFC CSKA Sofia
Branky: Branka: 75. Kossoko. ŽK: 22. a 34. Ritchie, 44. Piták. ČK: 34. Ritchie.
ANTALYA/BELEK – Ve třetím přípravném zápase Slavii prověřil zatím nejlepší soupeř na herním tureckém soustředění. Ve vyrovnaném zápase červenobílí prohráli s bulharským celkem CSKA Sofia 0:1.
Na hřišti se představili všichni noví hráči Slavie. Testovaný Roger Da Costa opět v obraně odehrál celé utkání. Na postu levého beka nastoupil poprvé Jihoafričan Keegan Ritchie, který ale kvůli dvěma žlutým kartám odehrál pouze třetinu utkání. Poslední nováček, záložník Damien Boudjemaa, odehrál proti Sofii první poločas.

Soupeř nastoupil proti Slavii s řadou reprezentantů v základní sestavě včetně Martina Petrova, který působil například v Manchesteru City nebo v Atléticu Madrid.

Slavia poprvé ohrozila soupeřovu branku v 15. minutě střelou Václava Proška, ještě větší šanci vstřelit vedoucí branku měl o deset minut později Martin Juhar, jehož střelu vytáhl konečky prstů brankář Mboli.

Ve 31. minutě se do vážnější šance dostala CSKA Sofia, když se do vápna probojoval Kossoko a po otočce pálil těsně vedle zadní tyče Černého branky.

Hrálo se poměrně tvrdé utkání na obou stranách, hra byla často přerušovaná kvůli faulům. Od 34. minuty se Slavia musela obejít bez vykartovaného Ritchieho. Vzhledem k tomu, že se tyto zápasy nedohrávají v deseti, nahradil Ritchieho na trávníku Mario Lička.

Sešívaní si do konce prvního poločasu vybojovali ještě jednu hezkou příležitost, jak se dostat do vedení, když ve 43. minutě propadl Nitrianského centr na zadní tyč ke zcela volnému Damienu Boudjemaovi, který však ve stoprocentní šanci netrefil.

Slavia v poločase opět vystřídala většinu týmu a zdálo se, že bude na hřišti lepším týmem. V 68. minutě se ocitl ve velké šanci Robert Hrubý, který lízl hlavou Ličkův centr na přední tyč. Míč, který už padal do brány, vyrazil na poslední chvíli soupeřův brankář na roh.

Z gólu se nakonec radoval bulharský celek. V 75. minutě se do vápna dostal Omar Kossoko a ve skrumáži před brankou vystřelil. Míč se ještě pokusil na poslední chvíli vykopnout Fernando Neves, nestihl to však před brankovou čárou.

Slavia se i nadále snažila srovnat skóre, velkou šanci si vybojovala v 88. minutě. Joseph Mensah doběhl přihrávku do vápna, šikovně obešel obránce a dostal se až před vyběhnutého brankáře Mboliho, který ale jeho pokus z pravé strany vyrazil na roh.

Zápas s dalším kvalitním soupeřem skončil prohrou sešívaných 0:1. Slavii ještě v pondělí čeká poslední přípravné utkání na turecké půdě, tentokrát proti ukrajinskému Metalurgu Doněck.
0:1

1. poločas: Černý – Nitrianský, Škoda, Costa, Ritchie (35. Lička) – Gecov, Zmrhal – Prošek, Piták, Boudjemaa – Juhar. 2. poločas: Čontofalský – Dostál, Costa, Neves, Zmrhal (60. Tusjak) – Lička, Hrubý – Vošahlík, Mensah, Bazal – Vyhnal.