Slavia první zápas v LM vyhrála!!! | SK Slavia Praha

2:1
(1:1)
LM, 19. 9. 2007
SK Slavia Praha - Steaua Bukurešť (Rum.)
Branky: Branky: 13. Šenkeřík, 63. Belaid - 33. Goian. ŽK: Volešák - Goian, Lovin, Croitoru
PRAHA – První utkání ve skupině Ligy mistrů skončilo pro Slavii vítězstvím. Červenobílí porazili Steauu Bukurešť 2:1. Ve třinácté minutě poslal Slavii do vedení Zdeněk Šenkeřík, soupeř odpověděl ve 33. minutě, kdy se pro rohovém kopu hlavou prosadil Goian. Ve druhé půli rozhodl o třech bodech pro Slavii svým premiérovým gólem v červenobílém dresu Tijani Belaid. Kvůli zranění utkání nedohrál Erich Brabec. Martin Latka střídal po prvním poločase. „Bohužel v průběhu první půle jsme nehráli to, co jsme chtěli, byli jsme pasivní, cítil jsem z hráčů nervozitu, byla tam spousta nevynucených chyb, z naší strany to nebylo ono. Ve druhém poločase se náš styl hry změnil, praktikovali jsme to, co jsme chtěli hrát od začátku,“ řekl po utkání trenér Karel Jarolím.
PRAHA – První utkání ve skupině Ligy mistrů skončilo pro Slavii vítězstvím. Červenobílí porazili Steauu Bukurešt 2:1. Ve třinácté minutě poslal Slavii do vedení Zdeněk Šenkeřík, soupeř odpověděl ve 33. minutě, kdy se pro rohovém kopu hlavou prosadil Goian. Ve druhé půli rozhodl o třech bodech pro Slavii svým premiérovým gólem v červenobílém dresu Tijani Belaid. Kvůli zranění utkání nedohrál Erich Brabec. Martin Latka, který v letošní sezoně nastoupil do prvního zápasu, střídal po prvním poločase.

„Byl to dobrý zápas. Zasloužili jsme si asi získat nějaké body, ale soupeř hrál dobře. Měl dnes více štěstí než my. Slávisté se dvakrát dostali k brance a dvakrát skórovali. My jsme bohužel dali jen jednu branku. Jsem spokojen s výkonem svého týmu v prvních dvaceti minutách.
Prohráli jsme, ale máme ještě další zápasy před sebou,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci trenérGheorghe Hagi.

„Věděli jsme, že to utkání bude těžké. Do utkání šel od začátku Martin Latka, hrál ve středové řadě, měl doplňovat naše hráče dopředu a chodit do pokutového území. Nechtěli jsme nechat soupeře zahrávat standardní situace, protože jsme věděli, že je má nebezpečné. Bohužel v průběhu první půle jsme nehráli to, co jsme chtěli, byli jsme pasivní, cítil jsem z hráčů nervozitu, byla tam spousta nevynucených chyb, z naší strany to nebylo ono. Soupeři jsme nechali příliš mnoho prostoru. Ve druhém poločase se náš styl hry změnil, praktikovali jsme to, co jsme chtěli hrát od začátku, tedy hlavně míče po zemi. Steaua se v druhé půli nedostala do vážnější příležitosti, hráli jsme dobře,“ řekl po utkání trenér Karel Jarolím.

„Je to dobrý start do skupiny, kalí to ale ta dvě vynucená střídání. Martin Latka si zřejmě obnovil zranění, o Brabcovi se zatím neví nic podrobnějšího, ale vypadá to na dvoutýdenní pauzu,“ vyjádřil se trenér Karel Jarolím ke zraněním našich dvou defenzivních hráčů.

"Místo Brabce hrál na stoperu Hubáček, vypořádal se s tím nadmíru dobře. Odehrál velmi dobrý zápas,“ pochváli náš trenér levonohého obránce.

„Je to krásný pocit, byl to asi můj nejdůležitější gól v kariéře. Jsem strašně rád, že jsme první zápas zvládli a že jsme do bojů ve skupině vstoupili úspěšně. Určitě nám to zvedne sebevědomí,“ řekl po zápase historicky první střelec Slavie v Lize mistrů Zdeněk Šenkeřík.

„Ani nevím, co jsem po vstřelení branky dělal, mám obrovskou radost, že jsem pomohl k výhře. Máme fantastické fanoušky, jsem rád, že jsme je potěšili takovou výhrou," řekl po zápase autor druhé branky Tijani Belaid.