Slavia se loučí s pražskou zimou vítězně | SK Slavia Praha

Slavia se loučí s pražskou zimou vítězně

5:1
(3:0)
Přát., 22. 1. 2016
SK Slavia Praha - FK Slavoj Vyšehrad
Branky: <b>Branky:</b> 14. a 35. Škoda, 38. Zmrhal, 50. Hušbauer, 57. Bořil – 71. Madej
PRAHA/UMT EDEN - Sešívané čekal před odletem na soustředění do Španělska ještě soupeř z hlavního města. Sešívaní si ale s Vyšehradem poradili vysoko 5:1, poprvé v zimní přípravě se navíc gólově prosadil Milan Škoda, a to hned dvakrát.
Slávisté byli v pátečním zápase produktivní, tradiční střelec Milan Škoda otevřel skóre utkání po necelé čtvrthodině hry a byla to jeho první branka v zimní přípravě. Lví podíl na gólu měl Mihalík, který skvěle podržel míč a pak ho prostrčil mezi obránci na Škodu, jehož křižná střela mířila přesně ke vzdálenější tyči.

Další dva góly, které padly v první půli, měla na svědomí dvojice Zmrhal – Škoda. Ve 35. minutě z levého křídla centroval na zadní tyč Zmrhal, na míč si vyskočil Škoda a hlavičkou přidal svou druhou branku. Vzápětí se role vyměnily, Škoda přihrával a zpoza vápna pálil z halfvojele Zmrhal – 3:0.

Do druhé půli vyběhla lehce pozměněná sestava a té stačilo na první branku pět minut. Po pravé straně se prosmýkl Vukadinovič, nabídl míč Bořilovi, který se opřel do centru. Na zadní tyči zpacifikoval míč patičkou Mešanovič a Hušbauer už jen dotlačil čtvrtý gól Slavie za brankářova záda.

Vukadinovič dostal v 57. minutě přihrávku na hranici vápna a potáhl ho směrem na pravé křídlo. Přitom se překřížil s Bořilem, jemuž míč patičkou přistrčil do běhu, a slávistický obránce vsítil pátý gól červenobílých.

Hosté ještě finální výsledek zkorigovali v 71. minutě, když se ve skrumáži před Berkovcem nejlépe zorientoval Madej a poslední domácí přípravný zápas tak skončil 5:1 pro Slavii.

Další utkání už červenobílé čeká na soustředění ve Španělsku, kde na úvod změří síly s Dynamem Kyjev.

Podívejte se na záznam utkání na Slavia TV:

5:1

1. poločas: Pavlenka – Bořil, Frydrych, Bílek, Jablonský – Souček – Mihalík, Hušbauer, Zmrhal – Mešanovič, Škoda
2. poločas: Berkovec - Bořil (57. Mikula), Latka, Frydrych, Jablonský (67. Černý) – Souček – Vukadinovič, Hušbauer (57. Barák), Zmrhal (57. Štohanzl) – Mešanovič (67. Linhart), Kuchta

<b>Branky:</b> 14. a 35. Škoda, 38. Zmrhal, 50. Hušbauer, 57. Bořil – 71. Madej