Slavia si z Jablonce odváží tři body! Zvítězila 2:0 | SK Slavia Praha

Slavia si z Jablonce odváží tři body! Zvítězila 2:0

0:2
(0:0)
12. kolo, 6. 10. 2019, Stadion Střelnice
FK Jablonec - SK Slavia Praha
V neděli večer odehrála Slavia 12. kolo FORTUNA:LIGY na půdě Jablonce. Díky brankám Součka a Olayinky z druhé půle si sešívaní odvezli výhru 2:0.

Trenér Jindřich Trpišovský do utkání na severu Čech nasadil prakticky obdobnou sestavu, jakou volil i v předešlých dvou utkáních. Zásadní změna se odehrála ve středu obrany, kde nastoupil místo Davida Hovorky Michal Frydrych. Ve středu zálohy si vedle Nica Stancia stoupl zkušený Josef Hušbauer.

Na jablonecké Střelnici se hrál od první minuty velice důrazný fotbal a sešívaní si dlouho nevěděli rady s dobře bránícím Jabloncem. Diváci na stadionu tak sledovali lítý boj o území ve středu hřiště. Posledních 20 minut prvního poločasu se ale slávisté začali na hřišti evidentně cítit lépe a s tím přišly i šance.

K první příležitosti ke skórování se dostal Nico Stanciu, který se postavil k zahrávání standardní situace z levé strany velkého vápna a obdobně jako v zápase Ligy mistrů proti Dortmundu vyzkoušel místo centru přímo ohrozit branku Vlastimila Hrubého. Ten byl ale pozorný a ostrou střelu na přední tyč vyrazil.

Slávisté se postupem času dostávali do tempa a výsledkem byla pravděpodobně největší šance první půle. Ve 41. minutě utkání putoval míč z levé strany na hranici velkého vápna, kde se skvěle zorientoval Josef Hušbauer, vysunul Petera Olayinku a ten přihrávkou vybídl ke vstřelení branky Vladimíra Coufala. Levý obránce ovšem z úhlu přestřelil. V minutovém nastavení úvodního dějství ještě roh Josefa Hušbauera nalezl hlavu kapitána Tomáše Součka, i proti němu ale skvěle zasáhl domácí brankář Hrubý. Do kabin tak oba týmy putovaly za stavu 0:0.

Do druhé půle nastoupili sešívaní v nezměněné sestavě a s chutí konečně překonat pevnou defenzivu Jablonce, což potvrdili svojí aktivitou. Hned v úvodní desetiminutovce měl dvě velké příležitosti kapitán Tomáš Souček, z jeho hlaviček, nejprve ze hry a pak z následného rohu, ale gól nepadl. Po dvaceti minutách druhé půle se ve své druhé šanci ocitl Nico Stanciu, jeho střela z velkého vápna však mířila mimo tři tyče.

Sešívaní po přestávce svůj zlepšený výkon nakonec korunovali vstřelenou brankou. V 70. minutě utkání Jablonec zaváhal na své levé straně, když nechal v klidu odcentrovat střídajícího Lukáše Provoda, jenž centrem po zemi našel Nica Stancia. Střelu rumunského reprezentanta ještě Hrubý zlikvidoval, ale na dorážku Tomáše Součka už byl krátký a středopolař Slavie tak dostal svůj tým do vedení 1:0

O tři minuty později měla početná skupina slávistických fanoušků další důvod k radosti. Aktivní Nico Stanciu se dobře zorientoval před vápnem a elegantním pasem vysunul míč přímo na nohu novopečeného nigerijského reprezentanta Petera Olayinky, který nezaváhal a zvýšil na 2:0.

V následujících minutách utkání přišly i velké chvíle brankáře Ondřeje Koláře. Nejprve se muž, který drží už 758 minut v lize čisté konto, v 76. minutě zaskvěl proti nebezpečné střele Doležala. O tři minuty později pak neméně skvěle zlikvidoval pokus Chramosty.

Sešívaní poté už ale Jablonci příliš šancí nepovolili, a naopak přidali i pár vlastních. V závěru nastavení měl jednu z nich po rohu Michal Frydrych, jeho hlavičku ale Hrubý lapil. Slavia však smutnit nemusela a v těžkém utkání si z Jablonce odvezla velmi cenné tři body. Červenobílí navíc mohli slavit hned dvakrát, díky ztrátě druhé Plzně v Mladé Boleslavi odskočili na čele tabulky FORTUNA:LIGY na rozdíl 6 bodů.