Slavia srovnala zápas s Valencií | SK Slavia Praha

2:2
(0:1)
EL, 5. 11. 2009
SK Slavia Praha - Valencia CF
Branky: <b>Branky:</b> 79. Janda, 82. Grajciar – 22. Joaquín (z pen), 47. Maduro. <b>ŽK:</b> Trapp, Šenkeřík, Grajciar – Baraja, Mathieu, Del Horno, Hernandéz. <b>ČK:</b> Šenkeřík - Baraja.
EDEN/SYNOT TIP ARENA – Famózní závěr předvedli fotbalisté Slavie v domácím zápase Evropské Ligy proti španělské Valencii. Sešívaní prohrávali na začátku druhé půle už o dva góly...
EDEN/SYNOT TIP ARENA – Famózní závěr předvedli fotbalisté Slavie v domácím zápase Evropské Ligy proti španělské Valencii. Sešívaní prohrávali na začátku druhé půle už o dva góly, a když viděl červenou kartu útočník Šenkeřík, na to, že Slavia získá alespoň bod, by si vsadil jen ten největší optimista. Svou sázku by optimista ale vyhrál! Domácí dokázali skóre dvěma brankami během tří minut vyrovnat a konečnou remízou potěšili i Františka Veselého, který utkání určitě sledoval z nebeské lóže.

V úvodu utkání se celý stadion ponořil do ticha, čímž uctil právě slávistu a reprezentanta Františka Veselého, a prvních přibližně dvacet minut viděli diváci vyrovnanou hru bez větších šancí. Zlom nastal ve 22. minutě, kdy rozhodčí po Hubáčkově faulu nařídil penaltu a Joaquín se z „puntíku“ nemýlil. Další nepříjemností pro Slavii bylo zranění gólmana Romanovse, kterého musel už ve 28. minutě nahradit Martin Vaniak.

Slavia jako by ztratila vítr z plachet a do konce půle už nic nebezpečného nepředvedla. Když se pak dvě minuty po přestávce trefil Maduro a o minutu později byl vyloučen Šenkeřík, vypadalo to s domácími bledě.

Slavii polil živou vodou až gól Petra Jandy v 79. minutě. Ožilo mužstvo i celý stadion, který hnal sešívané za vyrovnáním. Tři minuty nato slávisté rychle rozehráli po faulu, Hloušek unikl obránci, vystřelil na Moyu, gólman míč vyrazil, k balonu se dostal Grajciar a rozvlnil síť. Nechal tak Eden vybuchnout radostí podruhé.

Hra po vyrovnávací brance hodně znervózněla, šance převážit výsledek na svou stranu měly ještě oba týmy, rozdávaly se žluté karty, Baraja musel po druhé žluté dokonce opustit hřiště. Branka ale už nepadla a Slavia se po vydařeném závěru rozešla s Valencií smírně 2:2. S favoritem naší skupiny tak neprohrála ani jeden zápas.

„Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, chtěli jsme hrát z bloku z vlastní půlky, ale byli jsme příliš pasivní, nechali jsme prostor hráčům, pozdě jsme přistupovali. Někdy byl odmáván ofsajd, někdy jsme hasili na poslední chvíli. Z tohoto pak rezultovala i penalta. Spokojen jsem nebyl, pomalí jsme byli hlavně na středu hřiště,“ postěžoval si na účet první půle trenér Slavie Karel Jarolím

„Provedli jsme změnu v poločase, chtěli jsme být aktivnější, vysunout náš blok, hrát aktivněji po stranách hřiště. Pak jsme ale dostali druhou branku, navíc byl vyloučen Šenkeřík. Lehce mi v tu chvíli nebylo, říkal jsem si, aby to nedopadlo stejně jako s Lille,“ pokračoval domácí kouč.

„Myslím si, že Valencie závěr zápasu trochu podcenila. Naši hráči byli jako polití živou vodou, i v deseti jsme dokázali vyrovnat. Na konci se zdálo, že i bod nám byl málo, že by hráči chtěli vyhrát,“ zakončoval Jarolím.

„Myslím, že Valencie měla jasnou převahu. V posledních minutách došlo ke dvěma situacím, kvůli kterým skončil zápas jenom remízou. V první situaci bylo ale rozehráváno příliš daleko od místa faulu, předtím jsme neuhlídali hráče při rohovém kopu. Měli jsme brát tři body, nakonec je to jenom jeden,“ komentoval utkání trenér ValencieUnai Emery

Zápas hodně ovlivnilo i rozhodnutí sudího. Posledních pět minut bylo pro nás smolných, takový je prostě fotbal, utkání hrané takovýmto způsobem by ale Valencie měla vyhrát. Kdyby ji ovšem nepoškodil rozhodčí. Byli jsme výrazně lepší než soupeř, ale celek – kvality soupeře a rozhodnutí rozhodčího – nakonec stál proti nám,“ dodával Emery.