Slavia v MOL Cupu suverénně vyhrála 8:0 s Vyšehradem | SK Slavia Praha

Slavia v MOL Cupu suverénně vyhrála 8:0 s Vyšehradem

8:0
(5:0)
3. kolo, 25. 9. 2019, Stadion Viktorie Žižkov
SK Slavia Praha - FK Slavoj Vyšehrad
Ve 3. kole MOL Cupu hostila SK Slavia Praha netradičně na Stadionu Viktorie Žižkov pražský FK Slavoj Vyšehrad.

Trenér Jindřich Trpišovský udělal podle očekávání oproti tradiční ligové sestavě několik změn. V bráně se představil Jakub Markovič, do sestavy se vrátil Jaroslav Zelený nebo Jakub Hora a svůj premiérový soutěžní zápas za A-tým sehrál na pozici pravého obránce mladý talent Daniel Kosek. První ostrý start si v letošní sezoně připsal i Jakub Hromada.

Od počátečního hvizdu hlavního arbitra Tomáše Klímy Slavia převzala otěže zápasu. Už ve 2. minutě byl před velkým vápnem faulován Jaroslav Zelený. K nadějné standardce se pak postavil Jakub Hora a orazítkoval břevno.

Slavia i nadále držela balon a odměnou jí byla brzká vstřelená branka. V 16. minutě si po kombinaci na hranici vápna převzal míč od Jakuba Hory forvard Milan Škoda a technickou střelou k pravé tyči se nemýlil, 1:0. O pět minut později, ve 21. minutě, zvýšili sešívaní už na 2:0. Po chybě domácích zatáhl míč ve vápně Ševčík a zpětnou přihrávkou nalezl Micka Van Burena, který s přehledem šanci proměnil.

Tempo zápasu i dál diktovala Slavia a v devětadvacáté minutě se mohli fanoušci na stadionu radovat potřetí. Po standardní situaci z pravé strany zahrávané Petrem Ševčíkem si na míč naskočil Škoda a přesnou hlavičkou přidal svoji druhou, celkově třetí branku utkání.

Kanonýr Milan Škoda si následně ze zbytku prvního poločasu udělal vlastní show. Nejprve si ve 39. minutě naskočil na přesný centr Holeše, kompletoval hattrick a zvýšil na 4:0. To ale nebylo vše. Ve 43. minutě chyboval při rozehrávce brankář Vyšehradu, míče se zmocnil Ševčík a svojí třetí asistencí oslovil znovu Škodu. Pro novopečeného dvojnásobného otce to byl 4. gól, kterým zvýšil do prázdné brány na 5:0. Za tohoto stavu následně sudí Klíma první poločas ukončil.

Do druhého poločasu vstoupila opět lépe Slavia. Po sedmi minutách hry, v 52. minutě, viděl červenou kartu hostující Vejvar, když v nadějném úniku nedovoleně zastavil Ševčíka. Následovala standardní situace a po ní rohový kop, z něhož se míč odrazil k Frydrychovi, který střelou k pravé tyči zvýšil už na 6:0. Padesátá devátá minuta pak přinesla gól na 7:0, když se po krátkém rozehrání standardky prosadil ránou o pravou tyč Zelený.

V 60. minutě odešli ze hry Škoda a Provod a nahradili je Tecl s Júsufem. O devět minut později, v 69. minutě, pak hřiště opustil Hromada a ke svému prvnímu soutěžnímu startu za A-tým Slavie vyběhl na hřiště Brazilec Joāo Filipe.

Sešívaní tlačili Vyšehrad i po zbytek druhé půle, gólu se ale dlouho nemohli dočkat. Změnu přinesla až 87. minuta. Míč si ve středu pole přebral novic Joāo Filipe, po krátkém driblingu vyzval ke skórování Tecla, ale toho vychytal Dočekal. Slavii to však mrzet nemuselo. Mladičký Brazilec byl totiž ve správný čas na správném místě a dorážkou do odkryté brány vsítil svoji první branku za SK Slavia Praha, čímž pečetil na konečných 8:0.