Slavia v generálce porazila FK Rostov 2:1 | SK Slavia Praha

Slavia v generálce porazila FK Rostov 2:1

1:2
(0:1)
přát., 14. 7. 2018, Wels
FK Rostov - SK Slavia Praha
V posledním přípravném utkání Slavia vyhrála především díky povedenému výkonu v prvním poločase 2:1 nad týmem ruské ligy FK Rostov.

Do utkání kvůli zdravotním problémům nenastoupili vedle dlouhodobě zraněného Murise Mešanoviče i Lukáš Pokorný, Jakub Hromada a Jakub Jugas.

První zajímavou šanci si Slavia vytvořila po čtvrthodině hry, kdy střelu Miroslava Stocha z pětadvaceti metrů vyrazil u tyče připravený gólman Pesjakov na roh. Rostov si mnoho gólových příležitostí nevypracoval, v 18. minutě v závaru po rohovém kopu se k hlavičce dostali postupně hned tři jeho hráči, ale míč od brány odkopli do bezpečí slávisté.

Ve 23. minutě Slavia předvedla rychlý útok, Zmrhal z levé strany centroval do pokutového území, kde našel hlavu Jana Sýkory – jeho hlavička orazítkovala břevno, odrazila se do země a následně před Tecla, jehož hlavička však mířila metr nad bránu.

Diváci viděli první gól ve 35. minutě. Sýkora rozehrál dlouhý roh, balón z první přiťuknul Jaromír Zmrhal pět metrů za hranici pokutového území na nohu připraveného Miroslava Stocha – na jeho prudkou ránu byl Pesjakov bezmocný.

Do druhé půle nastoupila Slavia beze změn v sestavě, ale pokračovala ve vytváření gólových šancí. Ve 46. minutě po dlouhém výkopu Koláře si narazil Zmrhal se Sýkorou, naběhnul si před bránu, kam mu Sýkora naservíroval přesný centr na hlavu – jeho hlavičku pod břevno však Pesjakov vyškrábnul na roh.

Druhou branku přidala Slavia v 51. minutě, Stoch vyslal křížný pas do pokutového území na Vladimíra Coufala, jeho přihrávku před bránu ideálně zužitkoval Stanislav Tecl.

Slavia si vytvořila další tři velké šance, nejdříve v 56. minutě vyrazil prudkou střelu Stocha Pesjakov, o minutu později po rohu hlavičkoval těsně nad břevno Deli. Třetí gól měl na noze Sýkora, ale tváří v tvář Pesjakovi trefil zblízka jen jeho nohu.

Rostov vystřídal v 63. minutě hned osm hráčů a v 76. minutě se mu podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Po postupném útoku si na centr od brankové čáry v malém pokutovém území naskočil Shomurodov a po jeho hlavičce neměl Kolář šanci zasáhnout.

Rostov mohl vyrovnat v 80. minutě, ale střela Mirzova těsně minula bránu.

Slavia tak v posledním přípravném utkání vyhrála zejména díky dobrému výkonu v prvním poločase nad Rostovem 2:1 a v neděli 22. července ji čeká první kolo FORTUNA:LIGY proti Olomouci.