Slavia v přípravě podlehla Salzburgu 0:1 | SK Slavia Praha

Slavia v přípravě podlehla Salzburgu 0:1

1:0
(0:0)
přát., 27. 1. 2019
Red Bull Salzburg (Rak.) - SK Slavia Praha
Sešívaní si v utkání vypracovali několik slibných příležitostí ke skórování, ale ani jednu z nich neproměnili. Kvůli gólu Daky tak poprvé v této přípravě poznali pocit porážky.

Trenér Jindřich Trpišovský se utkání proti Salzburgu již mohl zúčastnit osobně a do zápasu vyslal Ondřeje Koláře v obraně podpořeného Janem Bořilem, Jakubem Jugasem, Ondřejem Kúdelou a Vladimírem Coufalem. V záloze se představili Ibrahim Traoré, Tomáš Souček a Petr Ševčík na krajích doplněni Peterem Olayinkou a Jaromírem Zmrhalem. Na hrot vyběhl kapitán týmu Milan Škoda.

Na první větší příležitost si sešívaní museli počkat do 13. minuty. Po dobře ubráněném rohu se Slavii naskytla možnost rychlého breaku a do úniku se dostal Peter Olayinka. Ten si i po mírném zbrzdění akce dokázal poradit s pravým obráncem a míč předložit před malé vápno. Tam si k němu našel cestu Petr Ševčík, ale jen o kousek minul branku.

O pár minut později ovšem nepřesné zakončení sám téměř vynahradil. Nádherným pasem za obranu totiž našel přesně v náběhu Jaromíra Zmrhala, ale jeho střelu zlikvidoval úspěšným zákrokem Stankovic.

První půle tak kýžený gól nepřinesla. I přes několik slávistických šancí a jednu neproměněnou možnost Salzburgu po špatné rozehrávce Ondřeje Koláře byly spíše k vidění nepřesnosti, ztráty míčů a fauly na obou stranách.

Do druhé půle vyběhla Slavia beze změn v sestavě a první příležitost ke skórování měl na kopačce Jaromír Zmrhal. Po závaru před pokutovým územím byl faulován bránícím hráčem soupeře a následného přímého volného kopu se sám ujal. Jeho technický pokus přes zeď ovšem o chlup minul soupeřovu tyč. Jen o malou chvilku později měl šanci na své hlavě po rohovém kopu Tomáš Souček, ale ani on svůj pokus nenasměroval mezi tři tyče.

Ke smůle sešívaných i přes tyto šance jako první udeřili hráči Salzburgu, a to konkrétně v 65. minutě. Stoperská dvojice Slavie zapomněla při nákopu za obranu na Junuzoviče, který si míč zpracoval a předložil úplně neobsazenému Dakovi. Ten svým akrobatickým pokusem překonal Ondřeje Koláře a otevřel dnešní gólový účet – 0:1.

Jindřich Trpišovský na tento nepříznivý vývoj reagoval několika ofenzivními střídáními, při kterých se na hřiště dostal nejdříve Muris Mešanovič a následně Mick van Buren společně s Alexandrem Balutou a Lukášem Masopustem.

Červenobílí i díky těmto hráčům tlak na soupeře zvýšili, ale vyrovnávací branky se nedočkali. Slavia si tak připsala v přípravě první porážku a rakouskému Red Bull Salzburg podlehla 0:1.