Slavia v prvním přípravném zápase remizovala s Interem Baku | SK Slavia Praha

Slavia v prvním přípravném zápase remizovala s Interem Baku

(1:0)
příp., 24. 6. 2013, Scheffau am Wilden Kaiser
FC Inter Baku - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 15. Amirjanov – 88. Škoda <b>ŽK:</b> Abdoulae (Baku)
SCHEFFAU AM WILDEN KAISER - Slavia má za sebou první přípravné utkání před sezónou 2013/2014. Na soustředění v Rakousku hrála s azerbajdžánským soupeřem Inter Baku nerozhodně 1:1. Za sešívané v závěru zápasu vyrovnával Milan Škoda.
Soupeřem pro první zápas rakouského soustředění byl slávistům třetí tým uplynulého ročníku ázerbajdžánské ligy Inter Baku, který v létě čekají zápasy předkola Evropské ligy. K utkání musely oba týmy cestovat oproti předpokladům trochu déle, hřiště v Uttendorfu totiž podmáčel silný déšť, zápas se tak přesunul do několik desítek kilometrů vzdáleného Scheffau.

Slavia měla na začátku zápasu více ze hry a už po dvou minutách mohl Milan Bortel, který při absenci nejzkušenějších hráčů navlékl kapitánskou pásku, poslat sešívané do vedení. Po rohovém kopu ale poslal svou hlavičku jen do tyče.

Poměrně mladá jedenáctka Slavie bez Kisela, Gecova nebo Mičoly, zato s Rakovanem, Kolaříkem, Hrubým nebo Bazalem, měla i nadále více ze hry, v 10. minutě pálil nebezpečně Nitrianský. Branku ale vstřelil soupeř v modrobílých dresech. Po čtvrthodině hry rozehrál Inter nakrátko rohový kop, míč se dostal na velké vápno a střelou k tyči otevřel skóre zápasu Amirjanov.

Baku se poté soustředilo na obranu a nedovolilo slávistům dostat se do větších šancí. Ty přišly až ve druhé půli. V 51. minutě si na Šimečkův centr z rohového kopu naskočil Koreš a hlavou těsně minul bližší tyč. V 73. minutě pak po závaru před brankou Baku centroval Vondráček a do své druhé velké šance se dostal Bortel, tentokrát ale stál v cestě jeho střele gólman Agayev.

Kompaktně bránící Baku hrozilo na druhé straně z rychlých kontrů. Po jednom takovém se blýskl gólman Rakovan, který reflexivním zákrokem nohou utnul samostatný únik Amirjanova.

Vyrovnat se Slavii podařilo dvě minuty před koncem řádné hrací doby. Hurka našel přihrávkou z velkého vápna Milana Škodu a ten hlavou přehodil gólmana Interu. Minutu na to pálil nebezpečně Hurka, brankář soupeře ale tentokrát vytěsnil míč konečky prstů na roh.

Zápas tak skončil nerozhodně 1:1, na trávník se podívali všichni zástupci juniorky, kteří absolvují s áčkem letní přípravu. Dalším utkáním na programu je čtvrteční souboj s FC Krasnodar.
1:1

FC Inter Baku

Agayev – Abdoulae, Joao, Dashdamirov, Amirjanov, Abatsyiev, Alvaro, Georgevski, Mammadou, Javadov, Mansudov

1. poločas: Rakovan – Nitrianský, Bortel, Kolařík, Tusjak – Petrák, Hrubý, Zmrhal – Bazal, Fenin, Juhar 2. poločas: Rakovan – Dostál, Botel, Kolařík, Čonka – Čepelák, Vondráček, Šimeček – Koreš, Škoda, Hurka

<b>Branky:</b> 15. Amirjanov – 88. Škoda <b>ŽK:</b> Abdoulae (Baku)