(0:0)
UEFA, 27. 11. 2008
MŠK Žilina (SVK) - SK Slavia Praha
Branky: ŽK: Leitner – Švento, Krajčík, Necid
ŽILINA – Oba týmy byly před zápasem bez bodu, oba týmy chtěly vyhrát, oba týmy nakonec dostaly bod jeden. Slavia zopakovala v Žilině výsledek z loňského předkola ligy mistrů a i nadále čeká ve skupině poháru UEFA na gólový úspěch. První půle moc fotbalové krásy nenabídla.

První půle moc fotbalové krásy nenabídla. Do první velké šance se mohl ve 14. minutě dostat Štrba. Rilkeho přihrávku na velké vápno se pokusil trefit z voleje, jeho pokus ale zamířil místo na Vaniakovu branku směrem na hlavní tribunu.

Slavia se místy dostávala pod tlak hráčů ve žlutém, ti si ale gólovou šanci vypracovat nedokázali. Útoky sešívaných oproti tomu končily většinou už za půlící čarou vinou neporozumění mezi hráči nebo nepřesností v rozehrávce. K první pořádné střele (a také jediné za první poločas) se dostal ve 28. minutě Matej Krajčík. Po zemi ale namířil přímo do rukavic gólmana Perniše.

Ještě o pět minut dříve Martin Vaniak nedosáhl na centr od rohového praporku, Pečálka ale přes klubko hráčů před ním nedokázal do odkryté branky vystřelit. Stejně se vedlo i ve 39. minutě Adautovi.

O dvě minuty později se na krátkou chvilku mohli radovat příznivci sešívaných. Tomáš Necid doklepával do prázdné brány pokus Milana Ivany, nad hlavu pomezního sudího ale v tu chvíli vyletěl červenožlutý praporek. Branka neplatila…

O přestávce diváky na promrzlých tribunách trošku rozehřálo vystoupení místních mažoretek, na začátku druhé půle pak akce Milana Ivany, který přesprintoval půlku hřiště, dostal se až na dva metry od branky a jeho zpětnou přihrávku ztečoval obránce Leitner jen těsně vedle Pernišovy tyče.

Z následného rohového kopu zahrozil ještě hlavou Brabec, který jen těsně netrefil branku Žiliny. Pak už váhy zápasu na svou stranu znovu převážila Žilina.

Nejaktivnějším z řad našich soupeřů byl útočník Adauto. V 59. minutě se ocitl sám před Martinem Vaniakem, z voleje ale mířil pár centimetrů vedle tyče naší brány. O tři minuty později prosvištěl naším vápnem jeho nepříjemný střílený centr.

Slávisté se k větším šancím příliš nedostávali. Výjimkou byl Tomáš Necid, který v 76. minutě jen těsně nedosáhl na Latkův přízemní centr.

Ke konci zápasu tlak Žiliny sílil, šance ani gól se však nedostavily. Slavia si tak do tabulky skupiny F připsala stejně jako Žilina jediný bod.

„Vyhrát chtěla obě mužstva, my byli v první půli asi zbytečně zalezlí, takže soupeř měl územní převahu. Nějaké větší šance se ale nedostavily,“ komentoval po skončení zápasu trenér Slavie Karel Jarolím

„V první půli byla naše pravá strana hodně zavřená, Vladavič se soustředil na bránění Krajčíka, moc jsme se neprosadili. O přestávce jsme si řekli, že budeme chtít víc hrát postupný útok, zkvalitnili jsme přechodovou část. Škoda, že Milan Ivana ve své šanci přihrával a nešel do zakončení, myslím, že času měl dost. To samé platí o jeho šanci na konci prvního poločasu,“ posteskl si náš kouč.

„Hráli jsme venku, mužstvo Žiliny má svou kvalitu. Šance jsme měli, měli jsme v nich i dostatek času na zakončení, nevím, proč se nám nedaří dát gól. Teď se ale musíme zase soustředit na další zápasy,“ zakončil náš trenér.

„Kvalita byla na naší straně, škoda, že jsme to nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Jediné, co mi chybělo, byl gól,“ shrnul dnešní vystoupení domácích trenér Dušan Radolský

„Admir Vladavič měl na starosti bránění Mateje Krajčíka, byla to taktická varianta a myslím si, že nám dobře vyšla.“

„Proti Hamburku jsme si asi vytvořili více šancí, ale příležitosti jsme měli i dnes,“ porovnal ještě Radolský oba domácí zápasy v poháru.