Slavia zdolala nováčka 1:0 | SK Slavia Praha

1:0
(0:0)
8. kolo, 1. 10. 2016, Eden Arena
SK Slavia Praha - MFK Karviná
Branky: <b>Branka:</b> 77. Mešanovič<br> <b>ŽK:</b> Barák, Frydrych - Košťál<br> <b>Rozhodčí:</b> Machálek - Urban, Fišer
PRAHA/EDEN ARÉNA - Slavia potřetí za sebou v lize vyhrála, potřetí navíc neinkasovala branku. Nováčka z Karviné sešívaní v Edenu zmáčkli, zápas ale rozhodla až v 77. minutě trefa střídajícího Murise Mešanoviče.
Zápas začal aktivně. Už ve čtvrté minutě pálil z pravé strany vápna nebezpečně hostující Janečka, na druhé straně o minutu později zablokovala Hušbauerovu střelu z voleje karvinská obrana.

Po čtvrthodině hry se mezi dvěma karvinskými obránci probíjel do soupeřova vápna Milan Škoda, penalta se ale po jeho pádu nepískala. Odražený balon se dostal ještě ke střelci z pohárového utkání Antonínu Barákovi, jeho prudká střela ale skončila metr vedle pravé tyče.

Za další dvě minuty hlavičkoval po Zmrhalově centru nebezpečně Michal Frydrych, i jeho pokus ale zamířil mimo tři tyče.

Ve 26. minutě pak našel Mingazov z levé strany na velkém vápně ideálně nabíhajícího Hušbauera, jeho rána nártem po těžkém zpracování ale zamířila vysoko nad Laštůvkovu bránu. Podobně dopadl i o chvíli později sražený pokus Jana Bořila.

Slavia postupně utahovala šrouby svého tlaku. O vzrušení se po necelé půlhodině hry postaral Antonín Barák, jehož střela z pravé strany vápna jen těsně minula vzdálenější tyč. Na druhé straně kontrovali karvinští rychlým protiútokem, na jehož konci byla rána kapitána Šislera vysoko nad.

Nádhernou ranou z 25 metrů se ve 34. minutě prezentoval Jaromír Zmrhal, Laštůvka ale jeho pokus vyboxoval daleko od své branky. Těsně před poločasem se ještě k Hušbauerově sražené střele dostal na velkém vápně Ruslan Mingazov, i s jeho pokusem na vzdálenější tyč si ale Laštůvka poradil.

Podobně, jako skončila tu první, začala Slavia i druhou půli zápasu. V 51. minutě poslal Zmrhal obloučkem mezi dva obránce Mingazova, s jeho střelou z voleje si ale Laštůvka opět poradil.

Po hodině hry zahrozili po jednom z protiútoků také hosté. Na odražený balon si naběhl Lukáš Budínský a Pavlenka musel jeho ránu zkrotit u své pravé tyče.

Vedení měl o malou chvíli později na kopačce Jan Bořil, ke kterému se přes celé vápno dostal přízemní centr Milana Škody, slávistický bek ale ve skluzu nedokázal míč dostatečně stlačit a odkrytou branku přestřelil.

Od 59. minuty pak sešívaní hráli na dva útočníky, když Baráka nahradil Mešanovič, a Slavia stupňovala svůj už tak poměrně výrazný tlak. V 74. minutě pálil z pravé strany vápna Frydrych, jeho projektil skončil ale – stejně jako řada podobných pokusů předtím – vedle Laštůvkovy branky.

Slavia se konečně prosadila v 77. minutě a bylo to právě po spolupráci obou útočníků. Mešanovičovu první střelu nejprve skvěle vyrazil Laštůvka, balon se ale odrazil k Milanu Škodovi a ten ho okamžitě vrátil na malé vápno. Muris Mešanovič dostal šanci na reparát a napodruhé se nemýlil, když poslal míč do poloodkryté brány.

Po obdrženém gólu se začali osmělovat i hosté a Pavlenku málem překvapil v 82. minutě Pavol Jurčo, který poslal svoji střelu z 30 metrů přesně pod břevno, náš gólman si ale balon pohlídal a vyboxoval jej nad břevno.

Sešívaní ale už vedení udrželi a před reprezentační pauzou se tak vyhoupli na páté místo tabulky s 15 body a zápasem se Zbrojovkou k dobru.