Slavia zlepšila výkon i výsledek. Vålerengu porazila 3:1 | SK Slavia Praha

Slavia zlepšila výkon i výsledek. Vålerengu porazila 3:1

3:1
(0:0)
přát., 4. 2. 2020, Estádio Algarve
SK Slavia Praha - Vålerenga IF (Nor.)
Slavia nastoupila v Portugalsku ke druhému přípravnému duelu v rámci Atlantic Cupu a připsala si první vítězství. Po brankách Masopusta, Zeleného a Provoda porazili sešívaní norskou Vålerenegu IF 3:1.

Sešívaní v dalším přípravném utkání na jarní část sezony nastoupili v sestavě, kterou Jindřich Trpišovský opět zvolil tak, aby rozložil zátěž mezi všechny hráče, ale zároveň si mohl vyzkoušet různé varianty a alternativy.

V brance se představil Ondřej Kolář, před ním operovali zprava Vladimír Coufal, Ondřej Kúdela, Jaroslav Zelený a Jan Bořil. V záloze dostal prostor mladý Lukáš Červ, kterého doplnili Petr Ševčík, Lukáš Masopust, Ibrahim Traoré a Peter Olayinka, přičemž na hrotu útoku nastoupil Stanislav Tecl. Do zápasu naopak nemohli naskočit Júsuf, João Felipe a Laco Takács, které trápily zdravotní problémy.

Na rozdíl od předešlých utkání, do nichž měla Slavia pomalejší vstup, nastoupili hráči na trávník ve velkém tempu a od začátku dominovali. První velkou šanci měl hned ve 2. minutě stoper Ondřej Kúdela, který se dostal do zakončení po povedeném signálu a centru Petra Ševčíka. Zcela odkrytou branku ale netrefil.

Hráči v sešívaných dresech pak i nadále hráli velmi agresivně a norská Vålerenga si nevěděla na hřišti rady. Už v osmé minutě se navíc dostavila odměna za dobrý vstup do zápasu. Lukáš Červ ve středu hřiště skvěle získal míč, který následně putoval na levou stranu, kde si ho převzal Peter Olayinka, nacentroval na Lukáše Masopusta a jeho tečovaná střela zapadla za záda norského brankáře. Slavia tak velmi brzy vedla 1:0.

V dalším průběhu první půle se obraz hry příliš nezměnil a Slavia stále držela míč na svých kopačkách, ovšem i Norové se začali po prospaném začátku na hřišti rozkoukávat. Další velkou šanci ale měli opět sešívaní. Už podruhé v utkání dobře založil akci mladý Lukáš Červ, který pohotově přenesl hru na Vladimíra Coufala. Ten zvedl hlavu, z levé strany nacentroval do vápna, kde se míč odrazil až k Petru Ševčíkovi a ten dobře vystřelil. Jeho projektil však obránce Vålerengy tečoval na roh.

Bohužel, Slavia si následně na konci první půle vybrala i smolný okamžik. Vålerenga předvedla dobrou akci po své pravé straně a po centru se míč odrazil od ruky stopera Jaroslava Zeleného. Rozhodčí proto nařídil pokutový kop, který proměnil Vilhjalmsson.

V samotném závěru se ještě Slavia snažila znovu získat vedení na svoji stranu, ale i přes velký tlak se do kabin šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá půle pak začala prakticky stejně, jako ta první. Obří šanci ke skórování měl totiž další slávistický stoper, tentokrát Jaroslav Zelený. Toho na hranici malého vápna skvělým centrem vyzval k hlavičce Lukáš Masopust, ale obránce sešívaných mířil v mírném záklonu nad branku.

Do sedmdesáté minuty se následně na hřišti odehrával tvrdý boj, ve kterém měla sice lehce navrch Slavia, ale větší šanci si nevytvořila. Za zmínku stojí akce střídajícího Nica Stancia, který v 67. minutě chytře využil chyby Vålerengy, skvěle nacentroval míč za obránce na Lukáše Masopusta, ale těsně před ním zasáhl norský brankář.

Velkou příležitost ke vstřelení branky měla v 79. minutě opět Slavia a znovu se v šanci ocitl stoper Jaroslav Zelený, kterému na hlavě skončil přesný roh od Nica Stancia. Obránce sešívaných bohužel míč namířil jen nad bránu. V 81. minutě navíc mohl vstřelit branku střídající útočník Petar Musa, který si sám vybojoval míč. Jeho střelu sice vyboxoval brankář, ale pouze na kopačky Vladimíra Coufala, jehož střelu obránci zblokovali na roh.

Sešívané ale neproměněné šance mrzet nemusely, protože se na třetí pokus v 81. minutě konečně prosadil Jaroslav Zelený, který využil skvělého rohu od Nica Stancia a poslal Slavii do vedení 2:1.

V závěru druhého poločasu ještě sešívaní pečetili výhru brankou na 3:1, když se po zisku míče od Petera Musy a skvostné přihrávce Oscara Dorleyho prosadil Lukáš Provod. Slavia tak porazila v rámci Atlantic cupu norskou Vålerengu IF 3:1.